Tylko remisy Unii i Kotwicy

Mecz Unii Swarzędz z Polonią Leszno

Piłkarze Unii Swarzędz spadli na trzecie miejsce w tabeli grupy wielkopolskiej IV ligi. Zadecydował o tym remis 1:1 na własnym boisku z Polonią Leszno. Wszystko co ciekawe w tym starciu wydarzyło się w końcowych fragmentach spotkania. Najpierw, w 87 minucie celnym trafieniem popisali się goście, a chwilę później, już w ostatniej minucie regulaminowego czasu, fenomenalnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Paweł Koralewski, w ten sposób ratując punkt swojej drużynie.

Remis to było jednak za mało, aby utrzymać pozycję wicelidera, bo swój mecz wygrał Lubuszanin Trzcianka i przeskoczył “Dumę Swarzędza”. Unii ucieka również lider z Wągrowca, który jest zresztą coraz bliżej awansu do III ligi. W tej chwili Nielba ma już sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem z Trzcianki, a do zakończenia rozgrywek pozostały zaledwie trzy kolejki. W Wągrowcu mogą zatem zacząć chłodzić szampany.

W 34. serii spotkań nieźle zaprezentowali się piłkarze Kotwicy Kórnik, którzy na własnym boisku zremisowali 2:2 z wyżej notowanym Orkanem Śmiłowo. Goście w tym spotkaniu prowadzili już 2:0, ale ekipa z powiatu poznańskiego, za sprawą goli Dawida Urbanka oraz Karola Skiby, doprowadziła do wyrównania. Ostre lanie dostali za to piłkarze Tarnovii Tarnowo Podgórne, którzy aż 0:5 przegrali we Wrześni z tamtejszą Victorią. Kotwica jest w tabeli dwunasta, a Tarnovia – czternasta.

Zdjęcia: Jan Piechota (Unia Swarzędz)