Udany finisz Unii Swarzędz

drużyna Unii Swarzędz

Grupa wielkopolska piłkarskiej IV ligi zakończyła pierwszą część sezonu. Znakomitym finiszem rundy jesiennej popisali się piłkarze Unii Swarzędz, którzy wygrali 3:0 na trudnym terenie w Trzciance. – Takiego spotkania w pomiędzy Lubuszaninem, a naszym zespołem nie pamiętają nawet najstarsi górale – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. – Ostatnia ligowa batalia w tym roku rozpoczęła się w samo południe. Mimo stosunkowo wczesnej pory jak na zawody sportowe przyjezdni od początku byli skupieni i starali się przejąć inicjatywę. I wychodziło im to całkiem dobrze.

Worek z golami rozwiązał się pod koniec pierwszej połowy. – Damian Buczma dośrodkował do Gerarda Pińczuka, który zdobywając bramkę otworzył rezultat sobotniego meczu. Na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Po zmianie stron drużyna trenera Jarosława Feciucha starała się wyrównać, ale wszystkie ich próby spaliły na panewce. Skuteczności nie brakowało za to swarzędzanom. Po godzinie gry Neumann ze stałego fragmentu gry dośrodkował na głowę Igora Jurgi, który skierował piłkę do siatki – relacjonuje Jan Piechota, rzecznik prasowy Unii na klubowej stronie.

– Trzecią i zarazem ostatnią tego dnia bramkę, zdobył w doliczonym czasie gry Gerard Pińczuk. Popularny “Gery” skorzystał z podania Marcina Nowickiego. Warto wspomnieć, że drugi gol w tym meczu Pińczuka był jego 14 trafieniem w sezonie – czytamy. Po tej wygranej „Duma Swarzędza” awansowała na drugie miejsce w tabeli i ma zaledwie punkt straty do prowadzącego LKS Gołuchów. Zima w Swarzędzu będzie zatem spokojna, a trener Patryk Kniat i jego podopieczni mogą już myśleć jak skutecznie powalczyć o awans do III ligi. Bo na pewno jest on w zasięgu ekipy z powiatu poznańskiego.

Cały czas w walce o ten awans liczą się również piłkarze Tarnovii. Ekipa z Tarnowa Podgórnego w ostatniej jesiennej kolejce pojechała szukać punktów do Ostrowa i w starciu z Ostrovią wywalczyła remis 2:2. Co ciekawe, wszystkie gole w tym spotkaniu padły w niecałe dziesięć minut i to już we wczesnym fragmencie spotkania. Podział punktów sprawił, że Tarnovia przerwę w rozgrywkach spędzi na czwartym miejscu w tabeli. To dobra pozycja wyjściowa przed drugą częścią rozgrywek, ponieważ prowadzący LKS ma zaledwie dwa punkty przewagi nad piłkarzami z Tarnowa Podgórnego.

W czubie grupy wielkopolskiej panuje zresztą spory ścisk. Większe straty ma już Kotwica Kórnik, która w tej serii spotkań przegrała 0:1 na własnym boisku z Victorią Ostrzeszów. Kluczowa dla losów meczu okazała się 80 minuta, w której rywale zdobyli jedynego gola. Po tej porażce Kotwica spadła na jedenaste miejsce, mając jednak sporą przewagę nad drużynami z dołu tabeli. W sumie runda jesienna była bardzo udana dla drużyn z powiatu poznańskiego. Teraz piłkarze będą mieli czas na odpoczynek i solidne przygotowanie się do wiosny. Runda rewanżowa zapowiada się bowiem wyjątkowo interesująco.

Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Lubuszanin Trzcianka – Unia Swarzędz 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Gerard Pińczuk (38), Igor Jurga (59), Gerard Pińczuk (90).

Ostrovia 1909 Ostrów – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Jakub Smura (13), 1:1 Mateusz Rachwalski (20), 1:2 Zbigniew Zakrzewski (21), 2:2 Krystian Szczepaniak (22).

Kotwica Kórnik – Victoria Ostrzeszów 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Robert Skrobacz (80).

Opublikowano: 17 listopada 2019