Unia coraz bliżej lidera

Piłkarz na murawie

Topnieje przewaga Lubuszanina Trzcianka nad Unią Swarzędz. W 25. kolejce grupy wielkopolskiej, piłkarskiej IV ligi, lider dość nieoczekiwanie bezbramkowo zremisował w Śmiłowie, co natychmiast wykorzystały goniące go Nielba Wągrowiec oraz wspomniana Unia, pewnie wygrywając swoje mecze. Ekipa z powiatu poznańskiego pokonała 3:1 Sokół Pniewy. W tym meczu, na ławce trenerskiej zespołu ze Swarzędza zabrakło już trenera Patryka Kniata, który został drugim szkoleniowcem występującej w ekstraklasie Wisły Płock.

W ten sposób stery w Swarzędzu przejął dotychczasowy asystent Patryka Kniata, czyli Paweł Boryczka. Jego debiut w roli pierwszego trenera wypadł okazale, bo swarzędzanie nie mili kłopotów z pokonaniem gości z Pniew, odnosząc tym samym piąte zwycięstwo z rzędu. Po pół godzinie gry na prowadzeniu byli jednak rywale, po tym jak Bartłomiej Graczyk trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. Unia jeszcze przed przerwą zdołała jednak wyrównać. Gola na 1:1 strzelił kapitan zespołu, Mateusz Świergiel.

– Po zmianie stron gospodarze szybko zaatakowali. W 47 minucie, po zamieszaniu pod bramką Sokoła, do piłki doszedł Dominik Nowacki, który lekkim uderzeniem wyprowadził SKS na prowadzenie. Dwadzieścia minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego było już 3:1. Bramkę zdobył zmiennik Nowackiego – Marcin Nowicki. „Nowik” najpierw opanował celne zagranie… od golkipera gości, a potem pokonał go w akcji sam na sam – czytamy w relacji na stronie klubu ze Swarzędza.

Po tym spotkaniu Unia ma już tylko trzy punkty straty do Lubuszanina. Oczko mniej do lidera z Trzcianki ma Nielba. Jedenastą pozycję w tabeli zajmuje Tarnovia Tarnowo Podgórne, która tym razem bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym meczu z Polonią Leszno. Wygrała za to Kotwica Kórnik. Zespół z powiatu poznańskiego pokonał przed własną widownią 4:2 Wartę Międzychód. Po dwa gole w tym meczu strzelili Dawid Urbanek oraz Piotr Sarbinowski. Dzięki temu zwycięstwu Kotwica jest już piętnasta w tabeli.

Unia Swarzędz ma coraz mniejsza stratę do lidera (Fot. Unia Swarzędz)