Unia gromi i goni lidera

Gerard Pińczuk

Efektowne zwycięstwa, w 33. kolejce grupy wielkopolskiej IV ligi, odnieśli piłkarze Unii Swarzędz oraz Kotwicy Kórnik. Ci pierwsi rozgromili 6:3 Krobiankę, i to na boisku rywala! – Spotkanie rozpoczęło się dla “niebiesko-białych” fatalnie, bo już w 10. minucie Marcin Masełkowski popisał się strzałem nie do obrony i gospodarze prowadzili 1:0. Później jednak inicjatywę całkowicie przejęli swarzędzanie – czytamy na stronie Unii. Efektem tej przewagi było aż sześc goli. Trzy z nich zdobył Gerard Pińczuk. Dwa kolejne dołożył Hubert Goncerzewicz, a jedno trafienie zapisał na swoim koncie Tomasz Neumann.

Już przy stanie 1:6 gospodarze wykonywali dwa rzuty karne i oba zamienili na gole, tym samym zmniejszając rozmiary porażki. Co ważne, zwycięstwo nad Krobianką oznacza dla Unii awans na drugie miejsce w tabeli IV ligi, ponieważ dotychczasowy wicelider z Trzcianki tylko zremisował na własnym boisku z Centrą Ostrów. Do prowadzącej w tabeli Nielby Wągrowiec swarzędzanie tracą też już tylko pięć punktów, bo lider przegrał na trudnym terenie w Śmiłowie. Wygląda więc na to, że czeka nas jeszcze ciekawa końcówka sezonu, bo do zakończenia rozgrywek pozostało pięć kolejek.

Równie sporo się działo na boisku w Kórniku, gdzie Kotwica pokonała 4:1 KS Opatówek. Co ciekawe, wszystkie gole w tym spotkaniu padły w ostatnich 30 minutach. Dla gospodarzy bramki strzelali Dawid Urbanek dwie oraz Piotr Sarbinowski i Patryk Bordych. Po tej wygranej zespół z Kórnika zajmuje dwunaste miejsce w tabeli, wyprzedzając Tarnovię Tarnowo Podgórne, która swój mecz ze Zjednoczonymi Trzemeszno rozegra dopiero dzisiaj.

Gerard Pińczuk zapisał na swoim koncie hat-trick (Fot. Unia Swarzędz)