Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Gru 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Unia przed sezonem

W drugi weekend sierpnia wystartuje IV liga piłkarska. Tak jak w poprzednim sezonie, powiat poznański na tym szczeblu rozgrywek reprezentować będą Unia Swarzędz, Kotwica Kórnik oraz Tarnovia Tarnowo Podgórne. Dwie pierwsze drużyny zmierzą się ze sobą już na inaugurację. Gospodarzem spotkania będzie “Duma Swarzędza”, która poprzednie rozgrywki zakończyła na trzecim miejscu. Najlepsza drużyna piłkarska powiatu poznańskiego już jakiś czas temu wznowiła treningi i ma za sobą nawet mecze kontrolne. W Ostatnim z nich biało-niebiescy pokonali na wyjeździe III-ligową Unię Janikowo 2:1.

W ostatnim sparingu Unią pokonała Unię Janikowo

Piłkarze do sezonu przygotowują się pod okiem trenera Pawła Boryczki, którego asystentem został Łukasz Stawicki. Sporo zmian zaszło także w kadrze Unii. Pierwszym transferem zespołu był dobrze znany kibicom Mateusz Molewski. Popularny “Moleś” przygodę z piłką rozpoczął w SKS 13 Poznań, a poźniej grał dla Poznaniaka, z którego trafił właśnie do Swarzędza, gdzie spędził sześć sezonów, będąc podstawowym graczem. Z Unii Mateusz Molewski trafił do Jaroty Jarocin, a następnie Polonii Środa i Mieszka Gniezno. Dotychczas w swojej dorosłej karierze nowy-stary pomocnik Unii rozegrał 213 meczów na III-ligowych boiskach, w których zdobył 56 bramek.

W nadchodzącym sezonie w barwach Unii zobaczymy także Jana Paczyńskiego, który trafił do Swarzędza z III-ligowego Sokoła Kleczew. Nowy pomocnik SKS-u może się pochwalić bardzo ciekawym piłkarskim CV. W 2016 roku wraz z polską kadrą sięgnął bowiem po młodzieżowe mistrzostwo Europy osób niesłyszących. Co więcej, był podczas tej imprezy kapitanem drużyny i został wybrany piłkarzem turnieju. Trener Paweł Boryczka będzie miał do dyspozycji także nowego napastnika. Będzie nim 26-letni Krystian Pawlak, który dotychczas był związany z Polonią Środa.

Do pierwszej drużyny SKS-u dołączyli również 26-letni pomocnik Damian Buczma, który przygodę z piłką rozpoczął w Unii, a potem kontynuował ją w Polonii Środa, a także doświadczony obrońca, Radosław Barabasz, reprezentujący ostatnio Lubuszanina Trzcianka. Ostatnim, jak na ten moment, transferem Unii jest 28-letni pomocnik Igor Jurga, który podobnie jak kilku innych nowych zawodników ekipy z powiatu poznańskiego, ostatnio występował w Środzie. Dodajmy, że na pierwszym przedsezonowym treningu Unii można było zobaczyć również Wojciecha Antczaka, który powrócił do zespołu po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Wojciech Antczak wrócił do treningów po kontuzji (fot. 2x Unia Swarzędz, Jan Piechota)

Na koniec dodajmy, że w nowym sezonie IV ligi rywalizować będzie nie 20, a 18 drużyn. – Powyższa zmiana została przewidziana w związkowych regulaminach. Format IV ligi składającej się z 20 drużyn był jedynie przejściowy i funkcjonował tylko w niedawno zakończonym sezonie. Od sierpnia – planowo już na stałe – rozgrywki skurczą się o dwie ekipy – informuje strona Unii. Kibice w nowym sezonie nie zobaczą zatem Nielby Wągrowiec, która awansowała o poziom wyżej, a także Olimpii Koło, Zjednoczonych Trzemeszno, Krobianki Krobia oraz Sokoła Pniewy, czyli zespołów zdegradowanych do niższej ligi. Ich miejsce zajmą trzej mistrzowie lig międzyokręgowych – Pogoń Lwówek, Victoria Ostrzeszów i TPS Winogrady Poznań.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 24 lipca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum