Unia przegrała w Toruniu

piłkarze unii swarzedz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz w drugim tegorocznym meczu o punkty przegrali w Toruniu z tamtejszą Elaną 0:1 i ich szanse na miejsce w czołowej ósemce, która po pierwszej części sezonu zagra w grupie mistrzowskiej są już tylko czysto matematyczne. Podopieczni trenera Patryka Kniata na ten moment zajmują bowiem piętnaste miejsce w tabeli, tracąc do ósmego KP Starogard Gdański pięć punktów. A do końca pierwszej rundy pozostały już tylko dwa spotkania…

A mecz w Toruniu? – Swarzędzanie dobrze rozpoczęli sobotnią rywalizację. Przez pierwsze dziesięć minut byli stroną dominującą i szukali drogi do bramki gospodarzy. Z czasem jednak to torunianie zaczęli przeważać. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy torunianie znaleźli wyrwę w murze obronnym Unii. Łukasz Furtak wbiegł ze skrzydła w pole karne przyjezdnych, minął przy tym dwóch rywali i uderzeniem po ziemi wyprowadził swój zespół na prowadzenie – czytamy na klubowej stronie.

W kolejnym spotkaniu o III-ligowe punkty Unia zmierzy się na własnym boisku z Górnikiem Konin. Ten mecz odbędzie się w sobotę, o godz. 13.00, ale bez udziału publiczności. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Elana Toruń – Unia Swarzędz 1:0 (1:0)
Bramka: Łukasz Furtak (35).

Opublikowano: 15 marca 2021