Walczyli o Błękitną Wstęgę

47. Błękitna Wstęga Wielkopolski w Iwnie

W Iwnie odbyła się tradycyjna Błękitna Wstęga Wielkopolski w skokach przez przeszkody. – To już była 47. edycja tych zawodów. Jednocześnie były to też 10. Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego oraz 11. Memoriał Henryka Helaka – wylicza Stanisław Helak, prezes LZS Abaria Iwno i organizator imprezy. Do udziału w zawodach zgłoszono blisko 150 koni. Pogoda nie rozpieszczała, więc dla nich jak i dla zawodników przygotowano specjalne stajnie, aby każdy wierzchowiec miał zapewnione suche miejsce między konkursami.

A tych konkursów, przez cztery dni majowego weekendu, odbyło się aż 58. Te najbardziej prestiżowe rozegrano ostatniego dnia imprezy współfinansowanej także ze środków powiatu poznańskiego. Grand Prix 47. Błękitnej Wstęgi Wielkopolski i 11. Memoriał Henryka Helaka, o wysokości przeszkód 130 cm, wygrała Hanna Jachimowicz na ogierze Avaletto. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Klóska na klaczy Coco Gold, a trzecią lokatę wywalczyła Maria Kosmalewicz na ogierze Singulord Saphir.

Najważniejszy konkurs w ramach Ogólnopolskich Zawodów Dzieci i Młodzieży, Grand Prix o wysokości przeszkód 125 cm wygrała Zofia Budzyńska na klaczy Fabia, która w tym roku została laureatką Nagrody Sportowej Powiatu Poznańskiego. – Poziom rywalizacji był niezły, ale też nasze zawody mają już ustaloną markę, Jesteśmy też jedną z najstarszych imprez cyklicznych w regionie. Dlatego cieszy, że zawody w Iwnie cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem miłośników jeździectwa. Cały czas odwiedza nas też wielu kibiców – zakończył Stanisław Helak.

Autor: Weronika Gospodarek

Opublikowano: 6 maja 2019