Weekendowe ściganie

kolarz Jedynki Kórnik

Juniorzy młodsi i młodzicy UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik nie mają wakacji. Wszyscy oni w miniony weekend startowali w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie odbył się XXX Jubileuszowy Ogólnopolski Wyścig Kolarski i Puchar Polski – Wysocko Wielkie, Przygodziczki, Droszew.

– Pierwszym etapem rywalizacji była jazda indywidualna na czas. Wśród juniorek młodszych na drugim miejscu w czasówce zameldowała się Julia Przymusińska, tracąc do najlepszej zawodniczki zaledwie sekundę. Świetnym, siódmym miejscem wśród juniorów młodszych mógł pochwalić się również Dawid Wika-Czarnowski. 15 w tej rywalizacji był Mateusz Przymusiński. W gronie młodzików na 34. miejscu sklasyfikowano Stanisława Zimnego – wylicza trener Robert Taciak.

Kolarze Jedynki dobrze zaprezentowali się także następnego dnia, w wyścigu ze startu wspólnego. – W tej rywalizacji, po zaciętej walce na finiszu, trzynaste miejsce zajęła Julia Przymusińska, a Emilia Jurga była dziewiętnasta. Na 66- kilometrowej trasie Dawid Wika-Czarnowski minął linię mety na czternastej pozycji – mówi szkoleniowiec.

Finałowy, niedzielny etap również odbył się w formie wyścigu wspólnego. –  Tego dnia Julia finiszowała w głównej grupie, co dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Mocną dziewiątą pozycją w ,,generalce” wywalczył także Dawid Wika-Czarnowski – podsumował Robert Taciak.

kolarz Jedynki Kórnikfot. UKS Jedynka Kórnik Facebook

W jeździe indywidualnej na czas sprawdzili się również kolarze KK Tarnovii. Zawodnicy z Tarnowa Podgórnego wystartowali w tej konkurencji na Torze Poznań. – Na starcie pojawiło się 71 osób. Do pokonania był dystans 12,3 km. Najlepiej spisał się nasz 17-latek, Jan Modzelewski, który z czasem 00:15:04.659 osiągnął drugi rezultat – czytamy na stronie klubu. Wygrał Artur Kozal, a na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Kostański.

Opublikowano: 8 lipca 2020