Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Gru 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Wielka siatkówka w Zalasewie

Można już kupować bilety na XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, który 19 i 20 października rozegrany zostanie w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie. W tegorocznej edycji turnieju zagrają Onico Warszawa, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel i Aluron Virtu CMC Zawiercie, a więc drużyny z absolutnego topu. Dodajmy, że Zalasewo już po raz drugi z rzędu gościć będzie najlepszych siatkarzy świata. Wcześniej, w poprzednich latach, Memoriał odbywał się w Murowanej Goślinie.

Już także wiadomo, że w pierwszym półfinale zmierzą się Onico Warszawa i Jastrzębski Węgiel. Po jednej stronie siatki staną zatem m.in. Kevin Tillie, Bram van den Dries, Andrzej Wrona i Artur Udrys, a ich rywalami będą Julien Lyneel, Christian Fromm, Jurij Gladyr czy Lukas Kampa. Oczy kibiców reprezentacji Polski na pewno będą zwrócone również w kierunku mistrzów świata sprzed roku, a więc Damiana Wojtaszka, Bartosza Kwolka, Piotra Nowakowskiego i Dawida Konarskiego. Drużyny te z reguły toczą bardzo wyrównane boje (decydujący mecz o awansie do finału PlusLigi ekipa ze stolicy wygrała 3:2), więc emocji na pewno nie zabraknie. Spotkanie to będzie także bardzo interesujące pod względem szkoleniowym. W tym sezonie, na ławkach obu ekip zasiądą bowiem Andrea Anastasi i Roberto Santili. Gwarantuje to, nie tylko znakomite przygotowanie taktyczne zawodników, ale także temperamentne, żywiołowe reakcje zza linii bocznej boiska.

W drugim, sobotnim półfinale zmierzą się PGE Skra Bełchatów i Aluron Virtu CMC Zawiercie. Klub z Bełchatowa, po zaskakująco nieudanym dla siebie ligowym sezonie, z pewnością zrobi wszystko, aby powrócić na szczyt. W nowym sezonie trzon drużyny stanowić będą Mariusz Wlazły, Milad Ebadipour oraz reprezentanci kraju, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos. Po drugiej stronie siatki stanie natomiast rewelacja minionego sezonu PlusLigi. Odkąd “Jurajska Armia” awansowała do siatkarskiej ekstraklasy, to całemu światu regularnie pokazuje inny wymiar prowadzenia klubu i kibicowania. Walczyki tańczone na trybunach, sektrorówka z wizerunkiem Gołasia, autokar Klubu Kibica i wspaniała zabawa od pierwszego do ostatniego gwizdka turnieju, to obrazki jakie zapisały się w pamięci kibiców na ubiegłorocznym XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Nieodłączną częścią Memoriału Arkadiusza Gołasia są warsztaty siatkarskie prowadzone przez gwiazdy świata sportu. Ponad setka dzieci z gminy Swarzędz ponownie będzie miało okazję uczyć się sportowego rzemiosła od najlepszych. Jak co roku, nie zabraknie również aukcji, z których dochód przeznaczony jest na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Sprzęt AGD, piłka z autografami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, koszulki reprezentacyjne mistrzów świata czy Zenitu Kazań, to tylko wybrane gadżety, jakie będą licytowane na imprezie. Emocje sportowe to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali dla kibiców organizatorzy turnieju. Pośród stoisk, jakie znajdą się na Memoriale, pojawi się jedyne na świecie muzeum polskiej i światowej siatkówki, które przygotuje specjalną wystawę. Między meczami kibice będą mieli okazję podziwiać wspaniałe pamiątki, takie jak: puchar mistrzów świata z Meksyku z 1974 roku, akt założenia europejskiej federacji siatkarskiej czy koszulki Sebastiana Świderskiego, Tomasza Wójtowicza, Clarke czy Jekateriny Gamovej.

Terminarz XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia:
19 października – półfinały
Onico Warszawa – Jastrzębski Węgiel (godz. 12.00)
PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie (godz. 16.00)

20 października
mecz o 3. miejsce (godz. 12.00)
finał (godz. 16.00)

Informacja prasowa

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 25 lipca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum