Wirus HPV – wybór realizatora programu

Zarząd Powiatu w Poznaniu podjął decyzję o realizacji w 2022 r. „Programu polityki zdrowotnej z zakresu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV”, który stanowi kontynuację działań realizowanych przez Powiat Poznański od 2008 roku. Program obejmuje edukację zdrowotną dotyczącą zapobiegania nowotworom szyjki macicy i innym chorobom wywołanym przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV oraz szczepienia.

W bieżącym roku w ramach ww. Programu ze szczepień będą mogły skorzystać:

– dziewczęta urodzone w 2008 roku (podanie dwóch dawek szczepionki, zgodnie z zaleceniami producenta preparatu), a jeżeli liczba zgłoszonych do szczepień dziewcząt będzie mniejsza niż liczba osób planowana do zaszczepienia w ramach Programu, możliwe będzie objęcie szczepieniami chłopców urodzonych w 2008 roku,

– uzupełniająco dziewczęta i chłopcy, którzy otrzymali jedną dawkę szczepionki 9-walentnej w ramach programu realizowanego w 2021 roku, finansowanego z budżetu Powiatu Poznańskiego poprzez podanie drugiej dawki szczepionki, jako uzupełnienie cyklu szczepienia rozpoczętego w 2021 r., zgodnie z zaleceniami producenta preparatu,

zameldowani w gminach powiatu poznańskiego (na podstawie pisemnego oświadczenia rodziców/ opiekunów prawnych) oraz posiadających ich pisemną zgodę na wykonanie szczepienia.

Realizatorem ww. Programu, wyniku przeprowadzonego otwartego konkursów ofert, został wybrany podmiot wykonujący działalność leczniczą – EDICTUM PLUS Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Adama Mickiewicza 31. Program jest finansowany wyłączenie ze środków budżetowych Powiatu Poznańskiego.

O szczegółach dotyczących realizacji Programu poinformujemy wkrótce.

Opublikowano: 2 maja 2022