Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Maj 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Wodne królestwo

29 maja 2015 roku oficjalnie otwarto Tarnowskie Termy. Niemal dokładnie trzy lata później do parku wodnego w Tarnowie Podgórnym trafił niezwykły „urodzinowy” prezent: statuetka potwierdzająca zdobycie pierwszego miejsca w ramach Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego.

Kapituła konkursu doceniła m.in. odpowiednio długie godziny otwarcia, dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz rozbudowany system ulg i programów promocyjnych. Tym samym Tarnowskie Termy uzyskały tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego, który jest gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług. Statuetka starosty poznańskiego to nie jedyne trofeum, jakie w ostatnim czasie znalazło się w Tarnowie Podgórnym. Akwapark uhonorowano również certyfikatem konkursu Lodołamacze 2018 w kategorii Przyjazna Przestrzeń za zastosowanie rozwiązań architektonicznych odpowiednich dla osób z niepełnosprawnościami oraz tytułem Turystycznej Usługi Roku 2018 w plebiscycie redakcji „Forum Biznesu”.

Powstanie obiektu było możliwe dzięki odkryciu na głębokości 1200 metrów ciepłej wody geotermalnej o temperaturze ponad 45 stopni Celsjusza. Badania wykazały, że woda posiada właściwości lecznicze i pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie i samopoczucie. Obiekt powstał obok odwiertu, na obrzeżach Tarnowa Podgórnego, blisko drogi krajowej nr 92, około pięciu minut jazdy od zachodniej obwodnicy Poznania (drogi ekspresowej S11). Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą tu dotrzeć dzięki bezpośredniemu połączeniu autobusowemu z poznańskich Ogrodów. Podróż trwa 35 minut, a do jej odbycia wystarczy karta PEKA.

Tarnowskie Termy to rozbudowany kompleks wodno-rekreacyjny z bogatą i zróżnicowaną ofertą. Magnesem przyciągającym znaczną część gości jest strefa rekreacji, zaaranżowana w stylu egzotycznym. – Można tu zażywać kąpieli w dużym basenie z jaskiniami, wodospadami, biczami wodnymi i rwącą rzeką, w otoczeniu tropikalnych roślin i zwierząt – mówi Anita Stellmaszyk, prezes Zarządu Tarnowskich Term. – Zadomowiły się u nas nie tylko afrykańskie słonie i lwy, ale i figlarne małpki, wylewające na kąpiących się wodę z trzymanych przez siebie kokosów – dodaje z uśmiechem.

Ulubionym miejscem nastoletnich gości obiektu są zjeżdżalnie, a szczególnie ta największa, multimedialna, w której można samodzielnie wybrać odtwarzany program wizualno-dźwiękowy. Najmłodsi mogą bezpiecznie oswajać się z wodą, korzystając z wodnego placu zabaw w kształcie statku pod czujnym okiem rodziców. Kolejny basen, wypełniony ciepłą solanką, połączony jest z częścią zewnętrzną: nie ma przecież nic przyjemniejszego niż kąpiel pod gołym niebem w samym środku mroźnej zimy!

Latem można dodatkowo wypocząć na piaszczystej plaży z boiskami do siatkówki, placem zabaw i tężnią solną. W przyszłym roku na plażowiczów czekają dodatkowe wrażenia… zapachowe za sprawą krzaczków lawendy, którą obsadzono otaczający teren. Rozbudowana część rekreacyjna nie oznacza, że zapomniano o amatorach kraula i żabki. Wręcz przeciwnie: do ich dyspozycji oddano sześciotorowy basen o długości 25 metrów, oraz drugi, mniejszy, z cieplejszą wodą, przeznaczony do nauki pływania i zajęć aqua fitness. Ofertę obiektu uzupełnia restauracja, sklep sportowy, salon masażu, sala bilardowa, centrum medyczne oraz nowoczesny klub fitness – Piwnica Pod Termami.

– Po wodnych szaleństwach w części rekreacyjnej albo intensywnym treningu na basenie pływackim warto zrelaksować się w strefie saun. W ciszy i spokoju można się tam odprężyć w jednej z aż pięciu różnych saun: łaźni tureckiej, łaźni aromatycznej, saunie suchej Profi, saunarium Profi albo saunie IR na podczerwień – zachęca Anita Stellmaszyk. – Ciekawym przeżyciem jest udział w specjalnych seansach saunowych prowadzonych przez doświadczonych saunamistrzów – dodaje.

Tarnowskie Termy proponują atrakcje dla każdego – od maluchów (Akademia Bobasa) po seniorów (aqua aerobik). Nie brakuje też imprez, zarówno okazjonalnych, jak i cyklicznych, takich jak seanse saunowe (Ruska Bania, Sportowa Noc Saunowa, rodzinne saunowanie), turnieje siatkówki plażowej czy wodny sylwester. W największym parku wodnym powiatu poznańskiego każdy znajdzie coś dla siebie!

Autor: Piotr Basiński

fot. 3x Tarnowskie Termy

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 28 listopada 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum