Wolontariusze powiatu wyróżnieni (17.06.2019)

logo Nasz Głos Poznański

Dla nich nie liczy się to, ile tak naprawdę posiadają. Ważne w ich życiu jest to, ile tak naprawdę mogą dać innym… Po raz 11. wolontariusze z powiatu poznańskiego spotkali się na uroczystej gali.

– W ten sposób chcemy wyróżnić wszystkie osoby, które bezinteresownie pomagają innym. Na co dzień pracują, niektórzy są uczniami, są i tacy, którzy bardzo aktywnie działają, będąc już na emeryturze. I mimo wielu obowiązków zawsze znajdują czas dla innych – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański, który podczas Gali Wolontariatu wyróżnił ponad 50 społeczników z powiatu poznańskiego. – Zawsze powtarzam, że powiat poznański ma szczęście do ludzi, którzy mają głowy pełne pasji, oczy, które wypatrują z dala potrzebujących, serca wrażliwe na innych.

– Zawsze można na niej polegać – tak przyjaciele i znajomi mówią o Patrycji Jońcy ze Stowarzyszenie DLA CIEBIE z Pobiedzisk. Ta młoda mieszkanka jest długoletnią wolontariuszką stowarzyszenia. Doskonale potrafi łączyć obowiązki szkolne ze wolontariatem. Jako opiekunka niepełnosprawnych uczestniczy w zajęciach arteterapii, angażuje się w organizacje imprez charytatywnych stowarzyszenia. Jest również wolontariuszką na półkoloniach i wyjazdach podopiecznych Stowarzyszenia. – Nasza praca nie jest nastawiona na nagrody, ale nie ukrywam, że jest mi bardzo miło, że zostałam dziś wyróżniona – mówiła podczas Gali Patrycja Jońca.

– Praca naszych społeczników jest nie tylko nakierowana na drugiego człowieka, ona również ubogaca samych wolontariuszy – mówiła Małgorzata Halber, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu, która wraz ze starostą poznańskim wręczyła ponad 50 wolontariuszom specjalne statuetki.

Nasz Głos Poznański

Opublikowano: 26 czerwca 2019