Wygrane Unii i Kotwicy

Kotwica Kórnik

Trwa bardzo dobra passa piłkarzy Unii Swarzędz. Beniaminek III ligi w meczu 7. kolejki pokonał 3:1 na wyjeździe KP Starogard Gdański i plasuje się już na 8. miejscu w tabeli. – Goście od pierwszej minuty realizowali założenia taktyczne. Dyscyplina w grze powodowała, że w niebiesko-białych szeregach nie było słabych punktów – czytamy na stronie Unii. Efektem tej dobrej gry był gol zdobyty z rzutu karnego rzez Radosława Barabasza. I choć zespół ze Swarzędza dominował na boisku, to jednak miejscowym udało się wyrównać.

Kluczowa dla losów meczu okazała się 49 minuta, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik KP, Krzysztof Krakowiak. Gospodarze wprawdzie dobrze się bronili, ale z czasem Unia zaczęła wykorzystać swoje szanse, dwukrotnie jeszcze trafiając do siatki rywali. – Warto dodać, że jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Unii na poziomie III ligi od ponad czterech lat.

W następnej serii spotkań Unia zmierzy się na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg. To spotkanie zaplanowano na sobotę, na godz. 13.00. Na czele tabeli niezmiennie pozostają Polonia Środa oraz Radunia Stężyca. Obie te drużyny kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i nie straciły jeszcze ani jednego punktu w rozgrywkach. Wyniki, tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

KP Starogard Gdański – Unia Swarzędz 1:3 (1:1)
Bramki: Marcin Kajca (45) – Radosław Barabasz (27, karny, 89, karny), Igor Jurga (77).

W sobotę odbyła się również 8. kolejka IV ligi wielkopolskiej. W tej serii spotkań, z drużyn reprezentujących powiat poznański, najlepiej zaprezentowali się piłkarze Kotwicy Kórnik, którzy pokonali na własnym boisku 3:2 Pogoń Nowe Skalmierzyce. To bardzo wartościowy wynik, bo rywale to absolutna czołówka tej ligi. Kotwicę do wygranej poprowadzili ci, na których w tym sezonie można najbardziej polegać, czyli Piotr Bordych oraz Dawid Urbanek. Ten pierwszy strzelił dwa gole, a drugi dołożył jednego. Ale jakże ważnego, bo bramka decydująca o losach spotkania padła już w czwartej minucie doliczonego czasu gry. W sumie ta dwójka zawodników zdobyła już dla zespołu z Kórnika dwanaście goli.

Kotwica Kórnik Piłkarze Kotwicy dobrze sobie radzą na IV-ligowych boiskach (fot. Kotwica Kórnik Facebook)

Punkt w tej serii spotkań zdobyli również zawodnicy GKS Dopiewo, którzy bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z Polonią Leszno. Przegrała natomiast Tarnovia. Ekipa z Tarnowa Podgórnego uległa na wyjeździe 0:1 Polonii Kępno. Po tych meczach najwyżej w tabeli, na 9. miejscu, jest Kotwica. Tarnovia zajmuje 14. lokatę, a GKS jest 21. Liderem pozostaje Victoria Września. W następnej kolejce tylko piłkarze z Tarnowa Podgórnego zagrają na własnym boisku. W sobotę, o godz. 15.00 zmierzą się z Lubuszaninem Trzcianka. Tego samego dnia Kotwica zagra w Ostrzeszowie z Victorią, a GKS spróbuje poszukać punktów w Krobi, w starciu z tamtejszą Krobianką. Aktualna tabela, komplet wyników i terminarz TUTAJ.

Kotwica Kórnik – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:2 (2:1)
Bramki: Patryk Bordych (30), Patryk Bordych (42), Dawid Urbanek (94) – Dawid Kuczyński (40), Adam Majewski (75).

Polonia Kępno – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0 (0:0)
Bramka: Bernard Ndukong (50).

GKS Dopiewo – Polonia 1912 Leszno 0:0

Opublikowano: 13 września 2020