Z myślą o ludziach starszych

otwarcie Dziennego Domu Opieki Medycznej przy ul. Przykop 4 w Buku

30 września odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Opieki Medycznej przy ul. Przykop 4 w Buku, na który przeznaczono ponad 5 mln zł ze środków unijnych. Realizacja tego przedsięwzięcia znacząco poprawi dostęp do usług medyczno-opiekuńczych dla osób starszych z Buku i okolic. – Dziękuję, że w Buku dostrzega się ludzi starszych, niesamodzielnych. Takie placówki są bardzo potrzebne naszemu społeczeństwu, które ciągle w ograniczonym zakresie zauważa starość – mówiła Anna Jakrzewska-Sawińska, prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe”, które realizowało inwestycję.

Pani prezes wręczyła też burmistrzowi Buku, Pawłowi Adamowi, Medal Przyjaciół Hospicjum. Głównym celem powstania placówki było stworzenie miejsca wsparcia dla starszych osób niesamodzielnych oraz ich opiekunów, w celu skrócenia liczby i czasu nieuzasadnionych medycznie hospitalizacji. Placówka posiada pełne zabezpieczenie do prowadzenia diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej niesamodzielnych osób starszych. Personel ośrodka medycznego stanowią m.in. lekarz geriatra, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholog, terapeuta zajęciowy, dietetyk, opiekunowie medyczni. Wszystkie świadczenia oferowane w ramach projektu są całkowicie bezpłatne.

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu: „Program usług zdrowotnych i społecznych świadczonych na terenie zachodniej części powiatu poznańskiego dla niesamodzielnych osób starszych” z funduszy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 5.231.109 zł.

Autor: Edyta Wasielewska

Opublikowano: 1 października 2021