Zapaśnicy najlepsi w kraju

zapaśnicy Unii

W Zalasewie odbyły się mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Była to już dziesiąta edycja tej imprezy. Zawody, w których wystartowało 225 zawodników z 48 klubów z całej Polski, przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie. W takiej licznej konkurencji znakomicie poradzili sobie reprezentanci gospodarzy, czyli Unii Swarzędz, których aż dziewięciu stanęło do decydującej walki o medale. Siedmiu z nich stanęło na podium.

Swoje kategorie wagowe wygrali Michał Kałużny (68 kg) i Mateusz Wierzbiński (75 kg), srebrne medale zdobyli Patryk Remlein (38 kg) oraz Michał Gracz (85 kg), a brąz wywalczyli Oliwier Białasik (35 kg), Nicholas Kempiński (62 kg) i Mateusz Nowak (100 kg). Tak liczne grono zawodników na podium sprawiło, że Unia zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi był Sobieski Poznań, a trzecia Unia Racibórz.

– To jeden z piękniejszych moich dni w klubie ze Swarzędza. Zdobyliśmy siedem medali mistrzostw Polski, zdobyliśmy je u siebie i do tego jeszcze wygraliśmy jako drużyna… Lata systematycznej pracy przynoszą efekty! – podsumował na stronie Unii Grzegorz Mazurek, kierownik sekcji zapaśniczej w klubie z powiatu poznańskiego.