1/16 finału Rajkowskiego

io tokio logo

Patryk Rajkowski nie zdołał awansować do 1/8 finału olimpijskiego sprintu. Kolarz UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik w eliminacjach zajął czternaste miejsce, co zapewniło mu udział w rywalizacji o medale. W swoim pierwszym pojedynku pokonał Chińczyka Chao Xu i dzięki temu awansował do 1/16 finału.

Niestety, na tym etapie lepszy od kolarza torowego z powiatu poznańskiego okazał się Niemiec Maximilian Levy. Patryk Rajkowski swoją szanse miał jeszcze w repasażach, ale i tam uległ w starciu z Malezyjczykiem M. S. F. Sahromem. Tym samym nasz zawodnik zakończył olimpijski start na 1/16 finału. Oprócz zawodnika z Kórnika w sprincie startowął jeszcze Mateusz Rudyk, który był nawet uważany na jednego z kandydatów do miejsca na podium. On jednak odpadł już w pierwszej rundzie.

Opublikowano: 4 sierpnia 2021