10-latki zagrają w stolicy

zawodniczki z SP w Przeźmierowie

W Starych Oborzyskach odbył się finał wojewódzki piłkarskiego Pucharu Tymbarku, w którym rywalizują drużyny dziewczynek i chłopców w wieku 8, 10 oraz 12 lat. W tej drugiej grupie doskonale spisały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej im Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie, które wygrały swoją kategorię wiekową i tym samym wywalczyły przepustkę na turniej finałowy w Warszawie na Stadionie Narodowym.

– Osiągnęliśmy największy sukces w historii naszej szkoły i jedziemy do stolicy. Dodatkowo otrzymujemy indywidualne wyróżnienia: Ewa Oliinyk dla najlepszej strzelczyni oraz Olga Porowska dla najlepszej zawodniczki turnieju – czytamy na stronie szkoły. Dodajmy, że zespół z Przeźmierowa najpierw, z kompletem zwycięstw, wygrał swoją grupę, a później w półfinale nie dał szans swoim rówieśniczkom z Donaborowa, ogrywając je 9:0. W finale natomiast o sile 10-latek z Przeźmierowa przekonała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu, ulegając im 1:5.

Zdjęcia: SP w Przeźmierowie Facebook

Opublikowano: 19 maja 2023