Dzieci grały o Złoty Strug

turniej o złoty strug w swarzędzu

Na Stadionie Miejskim w Swarzędzu królowała dziecięca piłka nożna. Na świetnie przygotowanej murawie, i w obecności licznie zgromadzonej publiczności, rywalizowali 10-letni zawodnicy. Turniej o Złoty Strug swoimi tradycjami nawiązuje do meblowej tradycji tego miasta. Dodatkowo uświetniana jest pamięć trenera, społecznika i jednego z pomysłodawców tego właśnie wydarzenia – Jerzego Bociana. Turniej oficjalnie otworzyli: burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz – Marian Szkudlarek, radny powiatu poznańskiego – Paweł Bocian, żona śp. Jerzego Bociana – Janina Bocian, prezes SKS Unia – Jerzy Majerowicz oraz człowiek instytucja swarzędzkiej piłki i organizator większości poprzednich edycji imprezy – Wiesław Zaporowski,

Na boisko wybiegło dwanaście ekip, które rywalizowały w dwóch grupach. Wygrały je Huragan Pobiedziska i Suchary Suchy Las. W całym turnieju najskuteczniejsi okazała się Akademia Piłkarska Reissa, która w wielkim finale pokonała Huragan. Tym samym Złoty Strug powędrował do podopiecznych trenera Tomasza Karkoszki. Na indywidualne wyróżnienia swoją postawą na boisku zapracowali: Nikodem Żmijewski (MVP – Suchary Suchy Las) i Piotr Mikołajczak (najlepszy bramkarz – Akademia Piłkarska Reissa). Uczestnicy turnieju uraczyli zgromadzoną publiczność strzelając oszałamiającą liczbę 165 bramek. Najwięcej – 10 strzelili: Alan Markiewicz (Pogoń Mogilno) i Stasiu Sośnierz (Huragan Pobiedziska). W XVII edycji Turnieju o Złoty Strug udział wzięli: Akademia Piłkarska Reissa, Canarinhos Skórzewo, Huragan Pobiedziska, KKS Lech Poznań, LPFA Gniezno, LPFA Swarzędz, Meblorz Swarzędz, Pogoń Mogilno, Przemysław Poznań, Suchary Suchy Las oraz dwie drużyny Akademii Unii Swarzędz.

Opublikowano: 19 czerwca 2023