12-godzinny bieg charytatywny

Już piąty raz Andrzej Ludzkowski z gminy Murowana Goślina przez 12 godzin będzie kręcił kółka na stadionie w Murowanej Goślinie, żeby w ten sposób zachęcić innych do aktywności fizycznej i charytatywnej. Start w niedzielę, 11 września o godz. 8.00. Zakończenie biegu zaplanowano na godz. 20.00.

Z roku na rok coraz więcej osób przychodzi, aby przebiec wraz z nim choć jedno okrążenie stadionu, wrzucić do puszki przysłowiową złotówkę, a przy tym w ciepłej atmosferze spędzić czas z innymi pomagającymi. Obecna edycja imprezy zorganizowana zostanie pod hasłem „Łączymy pokolenia”, bo w tym roku środki zebrane podczas biegu wspomogą małą niepełnosprawną Oliwię, a także potrzebujących seniorów.

W ubiegłym roku do Andrzeja przyłączyło się ponad pół tysiąca osób – ponad 540 osób podpisanych na liście. Każdy z nich odnotował ile przebiegł, przeszedł i przejechał na rowerze. W sumie wszyscy razem pokonali 4185,35 km. Kiedy szukaliśmy odpowiednika na mapie, żeby móc wyobrazić sobie taką odległość padło na Kair…

Ale nie to najbardziej liczy się podczas 12-godzinnego Biegu Charytatywnego. Liczy się to, że grubo ponad pół tysiąca dobrych serc przyszło, aby wspomóc rehabilitację osób niepełnosprawnych. Na stadionie co roku biega nawet orkiestra dęta (z instrumentami!), burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina, a także wielu radnych Rady Miejskiej.

Organizatorem imprezy jest Klub Biegacza „Katorżnik”, którego Andrzej Ludzkowski jest prezesem. Dokąd dobiegniemy w tym roku?

malyv-bieg-12-h

Opublikowano: 7 września 2016