125 lat Orkiestry Dętej OSP

jubileusz orkiestry w murowanej goślinie

W Murowanej Goślinie odbyła się jubileuszowa gala z okazji 125-lecia działalności Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej. To najdłuższy artystyczny staż zespołu działającego w tym mieście. Orkiestra jest strażacka, ale działa w strukturach ośrodka kultury. Koncert był pełen wzruszeń, wspomnień, podziękowań, nie brakowało również energetyzującej muzyki. Poprzedził go okolicznościowy film o powstaniu i działalności orkiestry. Uroczystość swoim honorowym patronatem objął m.in. starosta poznański Jan Grabkowski, którego reprezentował radny Jarosław Dobrowolski.

Muzyka to świat języka uniwersalnego, zrozumiałego dla wszystkich bez względu na wiek, status społeczny, poglądy, narodowość. Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Murowanej Goślinie od ponad 125 lat rozwija i uczy kolejne pokolenia tego języka, kultywując tradycje muzyczne. Promuje gminę na krajowych i międzynarodowych scenach muzycznych, stała się rozpoznawalną marką i zyskała miano ambasadora kultury goślińskiej. Jubileusz125-lecia Orkiestry Dętej OSP w Murowanej Goślinie był nie tylko świętem muzyki, ale hołdem dla ludzi pełnych pasji, oddania i miłości dla kultury. Jubileusz wsparł powiat poznański.

Autor: Agnieszka Szymańska – Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier