14 ton pomocy pojechało do Ukrainy (18.04.2023)

logo głos wielkopolski

Powiat poznański po raz kolejny przekazał pomoc rzeczową obywatelom Ukrainy. Tym razem blisko 14 ton artykułów spożywczych, chemii i art. drogeryjnych trafi do społeczności lokalnej Rejonu Obolońskiego, Państwowej Administracji Miasta Kijów.

14 ton artykułów spożywczych, chemii i art. drogeryjnych o łącznej wartości 150 tys. zł wyjechało transportem do społeczności lokalnej Rejonu Obolońskiego, Państwowej Administracji Miasta Kijów. Dary spakowano o godz. 10 na terenie Makro Cash&Carry w Poznaniu. W wydarzeniu udział wzięli Oleksandr Horin, zastępca szefa Obolońskiej Rejonowej Administracji Państwowej w m. Kijowie, Myroslava Smirnova, radna Rady Miejskiej Kijowa, Rusłan Hnatiuk, szef Fundacji Charytatywnej „Esfir”.

Od 2022 roku powiat poznański przekazał na rzecz Ukrainy łącznie 46 ton darów – produkty spożywcze i chemiczne, wyremontowany wóz strażacki, dwa ambulanse z wyposażeniem medycznym oraz samochód terenowy. – Prowadzona była również nauka języka polskiego, która w tym roku również będzie kontynuowana – przekazuje powiat poznański. Łączna wartość dotychczas udzielonego wsparcia szacuje się na blisko 2 mln zł, pieniądze pochodzą z budżetu powiatu poznańskiego.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 18 kwietnia 2023