14 ton pomocy wyjechało na Ukrainę (20.04.2023)

logo radio poznań

Do kartonów zapakowano między innymi: mąką, ryż, olej, ale też środki higieniczne. Transport pojechał do Rejonu Obołońskiego, który jest częścią Kijowa. Stolica Ukrainy sama pomaga uchodźcom ze wschodnich rubieży tego kraju – mówi starosta poznański Jan Grabkowski. –

W Kijowie jest 400 tysięcy uchodźców wewnętrznych, im wszystkim trzeba znaleźć mieszkanie, zdobyć wyżywienie, dlatego włączyliśmy się. Tak jak Rejon Obuchowski, z którym mamy partnerstwo i znajduje się koło Kijowa, tak teraz Rejon Obołoński, który jest w Kijowie. Pomagamy z przyjemnością, ale szkoda, że w takich warunkach wojennych, bo woleliśmy się przyjaźnić przed wojną, kiedy atmosfera był zupełnie inna – dodaje starosta.

Do tej pory powiat poznański przekazał już 46 ton darów. Chcemy pokazać, że nie jesteśmy zmęczenie wojną, że będziemy pomagać, dopóki będzie potrzeba – dodaje starosta Jan Grabkowski.

Radio Poznań

Opublikowano: 20 kwietnia 2023