159 wyjątkowych uczniów nagrodzonych (26.10.2023)

serwis PAP

Aż 159 najzdolniejszych uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat poznański otrzymało Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia w nauce, a także w innych dziedzinach, na przykład kulturalnej czy sportowej.

– Wszyscy na te nagrody zasłużyliście ciężką pracą. Nikt nie znalazł się tutaj przez przypadek – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński podczas LV sesji Rady Powiatu w Poznaniu, na którą zaproszono laureatów. – Tak duża liczba wyróżnionych, wśród stypendystów to rekord, tylko pokazuje, że poziom nauczania w naszych placówkach jest bardzo wysoki. Absolwenci szkół podstawowych, którzy przychodzą do naszych szkół są naprawdę dobrymi uczniami. Kiedyś bywało z tym różnie, ale obecnie, by dostać się do liceum czy technikum trzeba mieć określoną liczbę punktów. Cały czas przy tym konsekwentnie stawiamy na szkoły branżowe – dodał.

Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 27 października 2023