183 Solarisy w Oslo

autobus solaris

183 przegubowych Solarisów Urbino 18,75 electric oficjalnie trafiło do floty autobusowej Oslo. Firma Solaris z Bolechowa w powiecie poznańskim zrealizowała tym samym największe dotąd jednorazowe, zamówienie na pojazdy bateryjne. Wartość kontraktu, podpisanego w styczniu 2022 roku wynosi około 100 mln euro. Przewoźnikiem obsługującym linie, na które zostaną skierowane nowe Urbino 18,75 electric, jest Unibuss AS. Imponująca flota 183 elektrycznych przegubowców będzie stacjonowała w nowo powstałym obiekcie w Stubberud w Oslo.

Przegubowe Urbino 18,75 electric zostaną skierowane na najbardziej zatłoczone linie w Norwegii, z których każdego dnia korzysta blisko 150 000 osób. Dzięki takim inwestycjom Oslo jest coraz bliższe stania się pierwszym miastem na świecie z 100-procentowym bezemisyjnym transportem publicznym! Co więcej, wszystko wskazuje na to, że cel całkowicie bezemisyjnej komunikacji miejskiej, jaki postawiła przed sobą metropolia, zostanie osiągnięty pięć lat szybciej, niż przewidywano. Historia współpracy Solarisa i Unibuss AS sięga 2006 roku. Od tego czasu przewoźnik zamówił ponad 400 autobusów producenta. W całej Norwegii kursuje już ponad 700 pojazdów marki Solaris.

Informacja prasowa

autobus solaris