20 lat współpracy

wizyta hanower

– Różnorodność należy uważać za bogactwo, a nie za zagrożenie. I właśnie nasza współpraca i historia obu narodów są dowodem na to, że możemy ze sobą się  różnić, ale jednocześnie uczyć się być razem – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański podczas wystąpienia na uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi samorządami.

Umowa o partnerstwie między powiatem poznańskim a regionem Hanower została podpisana 12 grudnia 2000 roku. Z tej okazji delegacja złożona z przedstawicieli powiatu, w tym radnych, uczestniczyła na zaproszenie niemieckiego partnera, w obchodach jubileuszowych. Podczas uroczystości starosta poznański został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową, przyznawaną corocznie osobom, które poprzez swoją wieloletnią działalność przyczyniają się do rozwoju regionu Hanower.

Jednym z punktów programu delegacji była wizyta w prowadzonym przez region Hanower ogrodzie zoologicznym, w trakcie której przedstawiona została aktywność proekologiczna, w tym ochrona gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz działania na rzecz ochrony środowiska skierowane do młodzieży.

Realizowane już od 20 lat wspólne inicjatywy partnerskich regionów, w tym m.in. wymiana sportowa – turnieje halowej piłki nożnej, staże pracowników samorządowych czy konkurs piosenki niemieckojęzycznej – przyczyniają się do wymiany doświadczeń samorządowych, rozwijania przyjaźni oraz harmonii między mieszkańcami obu regionów.

Autor: Jakub Kozłowski

Opublikowano: 7 września 2020