100 rocznica powstania

2018 Rokiem Powstania

Rok 2018 będzie Rokiem Powstania Wielkopolskiego. Jednogłośnie opowiedzieli się za tym poznańscy radni, którzy liczą, że będzie to Rok Powstania Wielkopolskiego obchodzony w całej Polsce – czytamy w “Głosie Wielkopolskim”.

Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania zaprezentował na sesji stanowisko rady w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Powstania Wielkopolskiego. Dodał też, że jednocześnie radna Klaudia Strzelecka postulowała, aby Rok Powstania Wielkopolskiego został ustanowiony w całej Polsce. Poznańscy radni jednogłośnie poparli stanowisko, dotyczące Roku Powstania Wielkopolskiego. – Zostanie ono przekazane marszałkowi Sejmu, aby parlament ustanowił 2018 Rokiem Powstania Wielkopolskiego – zaznaczył Grzegorz Ganowicz.

Opublikowano: 5 września 2017