2,5 mln na ratowanie zabytków (15.03.2024)

epoznan logo

Podobnie jak w ubiegłym roku również i w tym powiat przeznacza na ratowanie zabytków 2,5 mln zł. W ubiegłym roku z przyznanych środków skorzystało 38 obiektów. Jak przypomniano, spora część pieniędzy została przeznaczona na ochronę dóbr kultury sakralnej. Wsparcie dostały także instytucje, jednostki samorządu terytorialnego oraz budynki prywatne, jak, wille, domy mieszkalne czy pałace.

“Powiat poznański od lat konsekwentnie inwestuje w ratowanie zabytków. Widzimy namacalne efekty naszych prac. Dzięki wsparciu wiele zaniedbanych budynków odzyskało dawną świetność. Daliśmy im drugie życie. Inspiruje nas dbałość o dziedzictwo kulturowe, bo przecież odrestaurowane nieruchomości to wizytówka naszego regionu” – wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański. “Bardzo mnie cieszy, że mieszkańcy są zainteresowani ratowaniem wielu cennych architektonicznie obiektów i tak licznie składają wnioski. W ubiegłym roku wpłynęło ich prawie 50. Zachęcam do udziału w tegorocznej edycji” – dodaje.

Dokumenty można składać drogą pocztową lub osobiście w kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu do godziny 12:00 dnia 27 marca.

epoznan.pl

Redaktor: Maciej Pawlik