250 autobusów do Madrytu

autobus solaris

Firma Solaris z Bolechowa w powiecie poznańskim, w wyniku wygranego przetargu, dostarczy do Madrytu aż 250 autobusów Solaris Urbino 12, napędzanych sprężonym gazem ziemnym. Dostawy autobusów do przewoźnika EMT rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie zaplanowane jest na rok 2023. Jest to pierwszy wygrany kontrakt Solarisa w stolicy Hiszpanii.

Empresa Municipal de Transporte (EMT) Madrid to największy w Hiszpanii i drugi największy operator transportu publicznego w Europie. Przewoźnik postawił przed sobą ambitny cel, by do 2023 roku po ulicach Madrytu kursowały wyłącznie autobusy elektryczne, hybrydowe i gazowe. Plan zakłada wymianę wszystkich pojazdów spalinowych na gazowe, dlatego na początku roku EMT rozpisało przetarg na dostawę niebagatelnej liczby 520 pojazdów o długości 12 m napędzanych gazem CNG. Aż 250 z nich dostarczy firma Solaris, a wartość zamówienia opiewa na 73 375 000 euro. To największe dotąd zamówienie producenta na rynku hiszpańskim.

Informacja prasowa

autobus solaris