3. miejsce młodych piłkarzy

Po spektakularnych zwycięstwach w turnieju powiatowym i turnieju rejonowym, piłkarze II Liceum Ogólnokształcącego ze Swarzędza, prowadzonego przez powiat poznański, wzięli udział w finale województwa wielkopolskiego w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych XVI Licealiady. Odbył się on 29 kwietnia w Kaliszu.

Już sama obecność wśród najlepszych zespołów szkolnych naszego województwa to olbrzymi sukces. Mimo tego faktu, reprezentanci swarzędzkiego ogólniaka jechali na finał z dużymi aspiracjami. Takie podejście przyniosło im spektakularny sukces. Liceum ze Swarzędza, które reprezentowało powiat poznański zdobyło trzecie miejsce.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowy puchar i brązowe medale. Kapitan swarzędzkiego zespołu – Krystian Skórczyński, wywalczył z ośmioma bramkami tytuł króla strzelców turnieju finałowego.

Klasyfikacja końcowa: 1. ZSOIZ Krobia, 2. ZSP nr 2 Jarocin, 3. II LO Swarzędz, 4. II LO Kalisz, 5. ZSP NR 2 Kępno, 6. ZST Turek, 7. ZSP nr 3 Piła.licea

Opublikowano: 4 maja 2015