5 maja to ważna data…

dzień osób niepełnosprawnych grafika

Data 5 maja to ważny dzień dla wszystkich osób niepełnosprawnych oraz tych, którzy podejmują działania służące najskuteczniejszemu niwelowaniu barier i budowaniu środowiska przyjaznego oraz dostępnego dla wszystkich. Tego dnia obchodzimy bowiem Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Realizacja praw osób niepełnosprawnych to przede wszystkim likwidacja istniejących barier oraz tworzenie jak najlepszych warunków wsparcia.

Powiat poznański aktywnie włącza się we wszelkie działania mogące poprawić komfort życia osób niepełnosprawnych i ich aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie. Takim przykładem może być organizacja mieszkań chronionych wspieranych dla osób niepełnosprawnych w Lisówkach, na prowadzenie których, Zarząd Powiatu właśnie ogłosił dla organizacji pozarządowych, otwarty konkurs ofert, w ramach ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie.

Opublikowano: 5 maja 2021