Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Cze 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Bezpieczni w powiecie

Od soboty 36. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu poznańskiego wzbogaciło się o kolejny specjalistyczny sprzęt. Tym razem otrzymały od starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego prądownice oraz węże strażackie. Na pikniku „Bezpieczni w powiecie poznańskim” padły też pierwsze deklaracje dotyczące rozbudowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8, która jest centrum szkolenia dla strażaków w całej Wielkopolsce. Ale przede wszystkim była doskonała zabawa. I wspaniały finał – kąpiel w pianie gaśniczej.

Setki osób w sobotnie popołudnie postanowiło spędzić czas w Bolechowie. I z pewnością się nie zawiedli. Najmłodsi od razu ustawili się w kolejce do warsztatów robienia lizaków oraz malowania twarzy. Były też konkursy, pokazy pirotechniczne a także możliwość wejścia do środka symulatora z dymem, który na co dzień służy do ćwiczeń strażakom, gdzie uczą się jak reagować w sytuacjach zagrożenia i jak walczyć ze stresem.

– Hasło „Bezpieczni w powiecie poznańskim” niesie ze sobą miliony złotych, które wydajemy na sprzęt, szkolenia, budowę strażnic, czy komisariatów. Przez minione lata wydaliśmy na bezpieczeństwo 13 milionów złotych – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański, który zadeklarował współfinansowanie rozbudowy JRG nr 8 w Bolechowie. – Jeśli doposażamy, dofinansowujemy szkolenia dla służb ratunkowych, to możemy być spokojni, że będą oni pilnować naszego bezpieczeństwa – dodał.

Jak podkreślał Andrzej Bartkowiak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP, dzięki wsparciu powiatu poznańskiego ośrodek w Bolechowie będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie. – A to z pewnością podniesie jeszcze bardziej bezpieczeństwo mieszkańców powiatu poznańskiego a także poziom kształcenia naszych służb – mówił Andrzej Bartkowiak.

Do tej pory, aby poprawić warunki pracy służbom mundurowym, powiat poznański wyremontował, czy zmodernizował oraz wyposażył w nowy sprzęt komisariaty m.in. w Kostrzynie, Suchym Lesie, w Murowanej Goślinie, Tarnowie Podgórnym, Kórniku, Mosinie, Pobiedziskach, Swarzędzu. W trakcie 16 lat wręczono około 60 tys. kamizelek oraz elementów odblaskowych w ramach akcji „odblask dla pierwszoklasisty”. Od 2013 r., w konkursie skierowanym do mieszkańców powiatu poznańskiego, rozdano ponad 650 tzw. czujek czadu.

Władze powiatu dbają również o wyposażanie w specjalistyczne pojazdy, profesjonalny sprzęt a także modernizację i remonty Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych. Podczas tegorocznego festynu „Bezpieczni w powiecie poznańskim” przekazano 36 prądownic oraz 108 węży strażackich jednostkom OSP z powiatu za prawie 98 tyś. zł. Nie tylko policjanci I strażacy otrzymują wsparcie od powiatu poznańskiego, ale także ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz placówki Straży Granicznej.

Na pikniku „Bezpieczni w powiecie poznańskim”, oprócz starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego, obecni byli również m.in. wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, członkowie Zarządu Powiatu w Poznaniu, Piotr Zalewski oraz Zygmunt Jeżewski, Skarbnik Powiatu w Poznaniu Renata Ciurlik, a także wójtowie, burmistrzowie, radni powiatu poznańskiego oraz radni gminni. A także biorący udział w pikniku Senator RP Piotr Florek podkreślił wyjątkowe znaczenie dla społeczeństwa obywatelskiego takich działań jak „Bezpieczni w powiecie poznańskim”.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz
Zdjęcia: Anna Skalska, Maciej Pawlik

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 września 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum