8. miejsce kolarzy w Tokio

kolarze torowi

Patryk Rajkowski z UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik ma za sobą start w Tokio. Jedyny reprezentant klubu z powiatu poznańskiego na igrzyskach olimpijskich wystąpił w sprincie drużynowym kolarzy torowych. Obok niego startowali jeszcze Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel.

Niestety, nasz zespół w wyścigu eliminacyjnym uzyskał ósmy czas, co sprawiło, że rywalami biało-czerwonych w pierwszej rundzie byli najlepsi na tym etapie rywalizacji Holendrzy. No i rywale okazali się lepsi, nie tylko pokonując Polaków, ale też poprawiając rekord olimpijski. Tym samym Patrykowi Rajkowskiemu i jego kolegom z drużyny przyszło walczyć o siódme miejsce z Nową Zelandią. I w tym jednak pojedynku lepsi okazali się przeciwnicy. Nasi kolarze zakończyli zatem zawody na ósmym miejscu. Złoto wywalczyli reprezentanci Holandii.

kolarze torowi

Opublikowano: 3 sierpnia 2021