Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Agregaty prądotwórcze dla ochotników (07.09.2024)

logo radio poznań

32 urządzenia za 165 tysięcy złotych przekazał druhom starosta poznański Jan Grabkowski. Jak podkreśla włodarz powiatu, samorząd wspiera OSP, chociaż nie należy to do jego obowiązków. – To nie jest nasze zadanie, ale jeżeli mówimy mieszkajcie u nas, inwestujcie u nas, bądźcie szczęśliwi, to wszystko musi być podkreślone takim wspólnym mianownikiem, czyli bezpieczeństwem. I dlatego od wielu lat inwestujemy w to bezpieczeństwo, to już są dziesiątki milionów złotych – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

Przekazanie agregatów otworzyło piknik “Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Strażacy podziękowali mieszkańcom za wsparcie i wspomnieli dwóch swoich kolegów po fachu – ofiary wybuchu kamienicy przy ulicy Kraszewskiego w Poznaniu. Jedenasta edycja wydarzenia jest dedykowana dwóm zmarłym strażakom. Podczas imprezy można wygrać czujniki dymu. Dzięki tym urządzeniom mieszkańcy opuścili budynek przed eksplozją i uniknęli śmierci.

Radio Poznań

Opublikowano: 10 września 2024