Aktywni społecznicy z powiatu docenieni (30.09.2023)

logo codzienny poznań

W powiecie poznańskim, gdzie aktywność społeczna jest ceniona i doceniana, odbyła się XIII Gala Wolontariatu oraz VII Gala Krwiodawców. W trakcie uroczystości wyróżniono 70 zaangażowanych mieszkańców, którzy każdego dnia poświęcają swój czas i energię, by nieść pomoc innym.
Starosta poznański, Jan Grabkowski, podczas ceremonii podkreślił wartość takich działań.

“W codziennym pośpiechu często zapominamy o działaniach dobroczynnych i wrażliwości społecznej. Na szczęście są wśród nas ludzie, którzy poświęcają czas i okazują wielkie serce. Działają na rzecz lokalnych społeczności w różnego rodzaju klubach czy stowarzyszeniach. I to właśnie dzięki nim świat staje się lepszy” mówił Grabkowski.

Tradycja honorowania tych, którzy wyjątkowo angażują się w działania społeczne w powiecie, ma już ponad dekadę. Roczne gale są świadectwem uznania i wdzięczności dla tych, którzy bezinteresownie pracują na rzecz innych. Wśród wyróżnionych byli m.in. wolontariusze i krwiodawcy, którzy z dumą i satysfakcją mówili o swoim zaangażowaniu. Wielu z nich działa na rzecz osób niepełnosprawnych, takich jak 15-letnia Natalia Dembska, która jest członkiem Kórnickiego Stowarzyszenia “Klaudynka”. Inni, tacy jak Błażej Puchała, pracują na rzecz integracji osób niepełnosprawnych, podczas gdy Jolanta i Stanisław Filipiakowie pomagają osobom niepełnosprawnym, mimo własnych wyzwań wychowawczych.

Nie można też zapomnieć o tych, którzy oddają krew i osocze, niosąc tym samym ratunek dla wielu potrzebujących. Wśród najbardziej zasłużonych krwiodawców byli m.in. Stanisław Woźniak, który oddał już 70 litrów krwi, czy Zdzisław Wleklak z 62 litrami krwi. Dariusz Grajkowski, oddający osocze, również został doceniony za swój nieoceniony wkład. Każda z tych osób, w swoim unikalny sposób, wnosi do społeczności wartość, która jest nie do przecenienia. Ich zaangażowanie pokazuje, że małe gesty mogą przynieść wielkie zmiany.

codziennypoznan.pl

Opublikowano: 4 października 2023