Aktywnie i smacznie po zdrowie

Uczniowie Zespołu Szkół w Puszczykowie otrzymali zaproszenie do udziału w IV edycji projektu „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ. Realizacja projektu ma formę ogólnopolskiego konkursu szkół, którego celem jest promowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży.

Młodzież coraz więcej czasu spędza przy komputerach, tabletach  i telefonach komórkowych, tymczasem brak ruchu i zła dieta to przyczyny wielu schorzeń i „przepis” na kłopoty z nauką! Dlatego postanowiliśmy dołożyć starań, żeby wykreować wśród naszych koleżanek i kolegów zdrowy styl życia! Chcemy promować  właściwe odżywianie się i aktywność fizyczną wśród młodzieży!

W kwietniu, w pierwszym etapie konkursu,  zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia! Zapraszamy do przeczytania relacji i przejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń Dnia Zdrowia na stronie internetowej szkoły www.zspuszczykowo.powiat.poznan.pl

Na 1 czerwca zaplanowaliśmy natomiast w naszej szkole  Festyn  Zdrowia. Festyn uroczyście rozpoczniemy o godz. 9.00 powitaniem uczestników przez Dyrektora Szkoły i wystąpieniami zaproszonych Gości. Następnie, po krótkim wykładzie zatytułowanym “Czy zielone jest zielone?” Witolda Wróbla, poczęstujemy uczestników Festynu przygotowaną z warzyw z upraw ekologicznych surówką i zaprosimy do udziału w zaplanowanych imprezach.

Szereg imprez festynu będzie się odbywało równolegle w budynku szkoły i na boisku szkolnym. Pokazy filmów edukacyjnych poprzedzane będą krótkimi prelekcjami specjalistów od żywienia. Podczas pokazów przygotowania potraw z produktów ekologicznych będzie można nauczyć się jak przygotować „ekologiczne” warzywa z grilla lub naleśniki z mąki gryczanej, będzie też poczęstunek  dla uczestników każdego z pokazów kulinarnych.

Będą warsztaty  zumby i aerobicu, warsztaty karate  poprowadzą mistrzowie! Każdy z uczestników festynu zostanie tez zaproszony do udziału w grach i zabawach ruchowych, które będą miały formę konkursów. Funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej w Puszczykowie zaprezentują pokaz sprzętu gaśniczego oraz wozu bojowego OSP. Wydarzeniom festynu będą towarzyszyły stoiska prezentujące  produkty gospodarstw ekologicznych i stoisko Eko Info Puszczykowo. Zakończenie Festynu planowane jest na godzinę 14.00, kiedy  jego uczestnicy  zostaną poczęstowani ekologicznymi lodami!

Patronat nad Festynem Zdrowia przyjęli Starosta Poznański Jan Grabkowski i Burmistrz Miasta Puszczykowa Andrzej Balcereki. Bądź zdrów razem z nami! Zapraszamy na Festyn Zdrowia „Aktywnie i  smacznie po zdrowie” w Puszczykowie. Więcej informacji zamieścimy na plakatach i na stronie internetowej ZS w Puszczykowie w dniach poprzedzających Festyn Zdrowia. Zapraszamy!

Autor: Zespół uczniowski projektu Czas na zdrowie wraz z nauczycielem opiekunem i Dyrekcją ZS w Puszczykowie.

Opublikowano: 22 maja 2015