Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Maj 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Aktywny weekend dla każdego

Wakacje dobiegają końca, wielu Wielkopolan powróciło do domów, wraz z opalenizną przywożąc wspomnienia znad Bałtyku, Włoch, Izraela czy Egiptu. Czy na wizytę w atrakcyjnych miejscach trzeba teraz czekać aż do następnego lata? Nic bardziej mylnego. Większą część roku spędzamy u siebie – w Wielkopolsce. Zgodnie z nieśmiertelną zasadą cudze chwalicie, swego nie znacie, często nie znamy atutów własnego regionu, tymczasem okolice Poznania oferują wiele miejsc, które zdecydowanie zasługują na odwiedziny.

Chcąc zatem pomóc w odpowiedzi na pytania: Gdzie pojechać? Co zobaczyć? – przygotowaliśmy ponad 30 propozycji wartościowego spędzania wolnego czasu w samym sercu regionu, w powiecie poznańskim. To doskonała oferta zarówno dla poznaniaków, jak i pozostałych Wielkopolan, nie tylko na weekend. Spodziewasz się odwiedzin cioci? Kuzyn zapowiedział się z wizytą? Dzieciaki domagają się wycieczki za miasto? Szukasz miejsca na romantyczną eskapadę z dziewczyną? Kolejna niehandlowa niedziela na horyzoncie? Bez obaw! Mamy coś dla Ciebie!

Nasza propozycja opisuje obiekty, które w tym roku uzyskały tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego. Aby otrzymać certyfikat, poszczególne miejsca musiały wykazać się odpowiednim standardem w zakresie wyposażenia, dostępności, oferty i działań promocyjnych. Nad wszystkim czuwała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Powiatem Poznańskim. Rywalizację w kategorii „muzea” wygrało Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, wśród „parków rozrywki/ośrodków edukacji” najlepszy okazał się Gród Pobiedziska, a w kategorii „rekreacja” zwyciężyły Tarnowskie Termy, jednak każdy z obiektów, które pomyślne przeszły sito kwalifikacji, z pewnością zasługuje na odwiedziny. Naprawdę warto!

Wybierz rodzaj atrakcji, aby poznać nasze propozycje na aktywny weekend

Wśród przedstawicieli Rekomendowanych Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego prezes zarządu PLOT Jan Mazurczak i starosta poznański Jan Grabkowski

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 sierpnia 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum