Angie pokazała klasę i serce

W Nowym Jorku rozpoczął się wielkoszlemowy turniej tenisowy US Open, z pulą nagród 53 mln dolarów. Dwa pierwsze mecze ma już za sobą Angelique Kerber. Mieszkająca w Puszczykowie, w powiecie poznańskim zawodniczka w obu tych potyczkach dostarczyła swoim kibicom mnóstwo emocji. W pierwszej rundzie rywalką Niemki z polskim paszportem była Margarita Gasparian.

Wracająca na kort po poważnej kontuzji Rosjanka miała ochotę na sprawienie sporej niespodzianki i bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę rozstawionej z nr 4 Angelique Kerber. Obie tenisistki prześcigały się w doskonałych zagraniach, ale w kluczowych momentach więcej zimnej krwi oraz jakości pokazała triumfatorka z Nowego Jorku sprzed dwóch lat, wygrywając 7:6 (7-5), 6:3.

Jeszcze bardziej dramatyczny był mecz drugiej rundy, w którym Angelique Kerber zmierzyła się ze Szwedką Johanna Larsson. Początkowo nic nie zapowiadało wielkich emocji, bo faworytka wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła 5:2 i miała nawet dwie piłki meczowe. – Angie do tego momentu grała świetnie – komentował na stacji Eurosport Mats Wilander, były świetny zawodnik, a obecnie ekspert tenisowy.

Niemka nie potrafiła jednak postawić kropki nad „i”, oddając inicjatywę rywalce. Ta odrobiła straty i po chwili doprowadziła do remisu. W decydującej odsłonie obie tenisistki przełamywały swoje podania i żadnej z nich nie udało się wypracować większej przewagi. Przy stanie 4:4 zwyciężczyni ostatniego Wimbledonu po raz kolejny wygrała przy serwisie Szwedki, a następnie kapitalnymi akcjami rozstrzygnęła jednak spotkanie na swoja korzyść.

Ostatecznie, ten trwający blisko 2,5 godziny mecz, zakończył się wynikiem 6:2, 5:7, 6:4. – To był wyjątkowy trudny pojedynek, bo musiałam wrócić do swojej optymalnej gry. Na szczęście, w kluczowych momentach złapałam wiatr w żagle. Co nie zmienia faktu, że ta konfrontacja kosztowała mnie sporo zdrowia i nerwów – stwierdziła Angelique Kerber, która w tym pojedynku zaprezentowała niesamowitą waleczność, ambicję i serce.

Kolejną przeciwniczką zawodniczki z powiatu poznańskiego będzie Czeszka Dominika Cibulkova. Warto dodać, że już na tym etapie US Open z turniejem pożegnały się liderka rankingu WTA Simona Halep, a także Garbine Muguruza czy też Agnieszka Radwańska. W imprezie nie ma już także Magdy Linette, która w pierwszej rundzie przegrała z Sereną Williams.

Opublikowano: 30 sierpnia 2018