Atrakcje na torze i poza nim

żużlowy dzień dziecka

Żużlowcy z Ostrowa zdominowali trzecią rundę turnieju Nice Cup, w którym startują młodzi adepci czarnego sportu. Turniej odbył się 1 czerwca na poznańskim Golęcinie i był jedną z części festynu z okazji Dnia Dziecka z PSŻ. Tego dnia oprócz emocji związanych z walką na torze, dla najmłodszych przygotowano wiele ciekawych atrakcji na stadionie. Było malowanie twarzy, pokazy sprzętu strażackiego czy wyścig rowerowy po torze żużlowym. Na maluchy czekały też dodatkowe niespodzianki: bańki, apaszki, bransoletki, bloki rysunkowe, zeszyty, kredki, śniadaniówki czy czekoladki z logo PSŻ. Były też publikacje od powiatu poznańskiego, który wsparł imprezę.

Emocji nie zabrakło również na żużlowym torze. Zawody wygrał Filip Seniuk z Arged Malesy Ostrów przed swoim kolega klubowym Jakubem Pocztą, Kevinem Małkiewiczem z GKM Grudziądz oraz Mikołajem Czaplą ze Startu Gniezno. Kolejna runda Nice Cup odbędzie się już 22 czerwca w Gdańsku. Następne zmagania młodych żużlowców będą miały miejsce w Pile, Bydgoszczy i Grudziądzu, a finał turnieju jest zaplanowany na 19 września na Moto Arenie w Toruniu. Wcześniej, bo już jutro, w sobotę, 3 czerwca poznańskie Skorpiony będą szukać I-ligowych punktów w meczu w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem. Zapowiada się zatem ciekawy mecz.

Zdjęcia: PSŻ Facebook

żużlowy dzień dziecka żużlowy dzień dziecka

Opublikowano: 2 czerwca 2023