Aż 120 sportowców nagrodzonych! (17.06.2020)

logo Nasz Głos Poznański

Młodzik Fryderyk Lechno-Wasiutyński, juniorka młodsza Marta Czujewicz, junior starszy Jasza Szajrych, młodzieżowiec Filip Prokopyszyn, trener Piotr Broński oraz drużyna koszykarzy do lat 14 Basket Team Suchy Las to najważniejsi laureaci Nagród Sportowych Powiatu Poznańskiego za rok 2019. Tym razem przyznano rekordową liczbę wyróżnień – aż 120! Wśród zwycięzców są tacy, którzy mają ogromne szanse na reprezentowanie kraju na igrzyskach w Tokio.

W naszym regionie trenuje wielu utalentowanych sportowców. Wspiera ich powiat poznański, który co roku przyznaje nagrody tym, którzy mogą się pochwalić największymi osiągnięciami. Rok 2019 należał pod tym względem do jednych z najbardziej udanych. Docenionych zostało aż 120 osób.

Uhonorowani uprawiają 15 dyscyplin. Należą do nich m.in.: lekkoatletyka, tenis, strzelectwo sportowe, jeździectwo, kolarstwo, hokej na trawie czy unihokej. Swoimi sukcesami pochwalić się mogą też miłośnicy sportów walki, jak karate i zapasy, sportów wodnych – wioślarstwa lub kajakarstwa oraz piłki ręcznej, minipiłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki. Laureaci nagród przyznanych przez powiat są zdobywcami medali zarówno na arenie krajowej, jak i światowej. Niektórzy z nich mają też spore szanse na udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Nasz Głos Poznański

Opublikowano: 19 czerwca 2020