MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< gru 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Badmintoniści na podium

badmintoniści z Puszczykowa

W hali widowiskowo-sportowej w Puszczykowie odbyły się dwa ciekawe turnieje badmintona. Pierwszym był finał Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów, który był jednocześnie podsumowaniem całego cyklu oraz mistrzostwami Wielkopolski w kategorii do lat 9 i 11. W tych zawodach świetnie spisał się Fabian Grąs z Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego, który wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal w całym cyklu. – W mistrzostwach Wielkopolski 11-latków Fabian zajął drugie miejsce, ulegając w trzech wyrównanych setach zawodnikowi z Gniezna. W kategorii do lat 9 świetnie zagrała Ola Wilczek, która zdobyła brązowy medal – czytamy na stronie Towarzystwa.

Drugą imprezą był Turniej Niepodległości, w którym również z bardzo dobrej strony pokazali się badmintoniści z Puszczykowa. – W kategorii młodzików młodszych Stefan Taratajcio był trzeci, a Maks Duszczak czwarty. W kategorii juniorów młodszych dziewczyny z PTS zgarnęły całe podium. Agata Stojczyk była pierwsza, Nadia Felska – druga, a Maja Morawska – trzecia. Wśród chłopców trzecią lokatę wywalczył Krzysztof Stojczyk. W grze podwójnej Agata Stojczyk w parze z Mają Morawską były trzecie, a Krzysiu Stojczyk z Nadią Felską zajęli drugie miejsce – informuje klubowa strona.

Drugiego dnia w turnieju rywalizowali dorośli i kategorie open i amator. – W kategorii open pierwsze miejsce zajął Kuba Janaszek, pokonując w finale swojego kolegę klubowego z PTS Kubę Marcinkowskiego. W grze podwójnej Kuba Janaszek i Paweł Niewoliński dorzucili jeszcze srebrny medal. Trzecie miejsce i brąz zdobyli Kuba Marcinkowski i Marysia Leciej. W grze mieszanej pierwsze miejsce przypadło Weronice i Przemkowi Janaszek, a trzecią pozycję zajął Marek Kędziora w parze z Zuzą Buksch. W kategoriach amatorskich nasze panie zajęły drugie – Karolina Łukasik i trzecie miejsce – Ewa Morawska. W grze podwójnej Grzegorz Szczepaniak i Tymoteusz Wojdat wywalczyli drugą lokatę, a Weronika Janaszek z Karolina Łukasik trzecią. Ostatnim medalem dla zawodników PTS-u był brązowy krążek wywalczony przez Tymoteusza Wojdata w singlu amatorów – wylicza strona Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego.

Zdjęcia: Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 listopada 2021