Baraże i awans LKTS Luveny

tenisiści stołowi z lubonia

Tenisistki stołowe LKTS Luveny zakończyły zmagania w rundzie zasadniczej I ligi. W swoim ostatnim meczu lubonianki pokonały we własnej sali Wamet Dobry Wiązar Dąbcze. Derby Wielkopolski zakończyły się wynikiem 7:3. – Oba zespoły zagrały osłabione brakiem swoich liderek. U nas zabrakło Ani Kubiak, a w zespole gości Karoliny Pęk – mówi trener Piotr Ciszak na klubowej stronie. Do zwycięstwa LKTS walnie przyczyniły się grające na drugim stole Natalia Piechota i Wiktoria Serafin, które wywalczyły komplet punktów.

– Udane były też deble, bo swoje mecze wygrały Anita Chudy i Natalia Piechota oraz Wiktoria Serafin i Julia Gładysz. Ostatni punkt zdobyła kapitan Anita Chudy. W naszym zespole po raz pierwszy w tym sezonie zagrała też piąta młodziczka w Polsce Natasza Adamczyk – dodaje szkoleniowiec. Ostatecznie lubonianki zajęły dziewiąte miejsce w tabeli grupy północnej, które oznacza grę w barażach o utrzymanie w I lidze. Ich rywalem będzie dziewiąta ekipa grupy południowej, czyli Maxi Plast Ząbki. – Pierwszy mecz barażowy odbędzie się pod koniec maja, a rewanż na początku czerwca – zdradza Piotr Ciszak.

tenisistki stołowe z lubonia

Awans do II ligi wywalczyli natomiast tenisiści stołowi LKTS Luveny. – To były długie i ciężkie zmagania. Cel zrealizowaliśmy, jednak drugie starcie barażowe zapamiętamy na długo. Wygrywając pierwszy mecz z PKS Piast Poniec 10:4 na własnej sali, wykonaliśmy duży krok w drodze do rozstrzygnięcia dwumeczu na swoją korzyść. Drugi pojedynek zapowiadał się ciężko, jednak do awansu potrzebowaliśmy “tylko” pięciu wygranych pojedynków. Nasze plany pokrzyżowała kontuzja naszego lidera Mateusza Kowala i to już na początku starcia. Rozpędzony Piast to wykorzystał, zdobywając kolejne punkty. Na szczęście, w decydującej partii na wysokości zadania stanął Maciej Wernicki, który wyciągnął mecz ze stanu 1:2 i 3:8 wygrywając w piątym secie, który dał nam awans – relacjonuje klubowa strona.

tenisiści stołowi z lubonia

Tenisiści stołowi z Lubonia grali również w mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Zielonej Górze. W imprezie podsumowującej sezon w tej kategorii wiekowej drużyny dziewczyn i chłopców LKTS Luveny zajęły dziewiąte miejsca. W turnieju indywidualnym, deblowym i mikstowym startowali: Julia Gładysz, Wiktoria Serafin, Kamil Kostyk i Maciej Wernicki. – W singlach najlepiej zaprezentowali się Kamil i Julia zajmując 25 miejsca. Turniej trzeba uznać za udany. Ważne, że wszyscy nasi reprezentanci będą startować w kategorii juniorów, także w przyszłym sezonie – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Opublikowano: 8 maja 2023