MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Cze 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Będzie Biblioteka Zapachów

biblioteka zapachów

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci Niewidomych w Owińskach nie ustaje w pomysłach nad uatrakcyjnieniem nauki dla swoich wychowanków. – Po raz kolejny nasza placówka może się pochwalić czymś, czego nie ma nigdzie w Europie, a z tego co wiem, to także na świecie. Mowa o powstającej w Bibliotece Zapachów, którą wymyślili nasi uczniowie podczas zdalnego nauczania – mówi Marek Jakubowski z Ośrodka w Owińskach.

Biblioteka Zapachów poprzez stymulację zmysłu węchu pomoże rozwijać kompetencje poznawcze osób niewidomych. – Na ten moment zgromadziliśmy przeszło sześć tysięcy różnego rodzaju zapachów. Trwają prace nad ich segregacją i opracowaniem. Od września dzieci będą pracowały na specjalnych zestawach różnego typu zapachów. Zajęcia będziemy prowadzili według opracowanej przez nas metodyki z aromaterapii. Będą to zajęcia zarówno o charakterze rewalidacyjnym jak i stricte edukacyjnym – dodaje.

Dodajmy, że gotowe są już projekty elementów piwnic w Ośrodku, gdzie powstanie Biblioteka. Podobnie jak działające przy placówce Muzeum Tyflologiczne czy też Park Orientacji Przestrzennej będzie ona dostępna dla wszystkich chętnych, a nie tylko dla wychowanków Ośrodka.

Autor: Dariusz Klincewicz, Mikołaj Drygas

biblioteka zapachów biblioteka zapachów

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 czerwca 2021