Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Cze 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Bezpieczny pierwszoklasista

Wystartowała siedemnasta edycja akcji „Bezpieczny pierwszoklasista” prowadzonej przez powiat poznański, któremu partnerują Komenda Miejska Policji w Poznaniu oraz Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 9 października przedstawiciele obu tych formacji, wraz ze starostą poznański Janem Grabkowskim, odwiedzili Szkołę Podstawową w Koziegłowach oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Murowanej Goślinie.

– Ta akcja spotyka się z doskonałym odzewem. Dzieci się świetnie bawią, a przy okazji dowiadują, jak ważne jest bezpieczeństwo. I to nie tylko na drodze, ale także w domu. Dlatego na takich spotkaniach nie tylko rozdajemy kamizelki odblaskowe, ale również mówimy na temat czujek czadu – stwierdził Jan Grabkowski, który na wstępie spotkania w Koziegłowach, wraz z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Jackiem Michalakiem, podpisali regulamin konkursu „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”.

– Kupno takiej czujki jest niewielką inwestycją, a w znaczący sposób może poprawić nasze bezpieczeństwo – mówił Jacek Michalak. Jak ważne są takie spotkania podkreślali także przedstawiciele Policji, z Adamem Kachelem Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu. – Edukację trzeba zaczynać od najmłodszych lat. Najważniejsze, aby dzieci wiedziały, że taka kamizelka, czy też inny element odblaskowy, może uratować im życie – stwierdził komisarz Przemysław Kusik, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W tegorocznej akcji „Bezpieczny pierwszoklasista” uczniom oraz ich nauczycielom rozdanych zostanie ponad 5,5 tysiąca kamizelek. – Trafią one do wszystkich szkół podstawowych na terenie powiatu poznańskiego. Tych uczniów nie bez powodu nazywam ambasadorami bezpiecznej sprawy, ponieważ dzięki nim trafiamy również do ich rodziców – dodał Jan Grabkowski. W sumie w minionych latach powiat poznański przekazał uczniom oraz dorosłym ponad 60 tysięcy elementów odblaskowych.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 października 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum