Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Biała sobota w Puszczykowie

„Biała Sobota z Powiatem Poznańskim” odbyła się w sobotę, 24 września 2016 roku, na terenie Szpitala w Puszczykowie. W godzinach od 11.00 – 15.00 mieszkańcy powiatu poznańskiego korzystali, bez skierowania od lekarza, z bezpłatnych konsultacji kardiologicznych w zakresie oceny ryzyka zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe, badań EKG, pomiaru ciśnienia tętniczego, oznaczenia poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, mammografii, badań poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badań skóry videodermatoskopem, porad dietetyka oraz pomiaru tkanki tłuszczowej, porad fizjoterapeutów oraz specjalistów w zakresie profilaktyki nowotworowej, a osoby po 50 roku życia mogły również zaszczepić się przeciwko grypie. Mieszkańcy powiatu najchętniej skorzystali z konsultacji dermatologicznej, szczepień przeciwko grypie oraz z konsultacji kardiologicznej. Ponadto przeprowadzono akcję poboru krwi.

Poza konsultacjami lekarskimi czy badaniami uczestnicy „Białej Soboty” mieli także okazję zapoznać się z ofertą turystyczną powiatu poznańskiego. Mogli również dowiedzieć się jak uzyskać m. in. orzeczenie o niepełnosprawności, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego czy też przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy biorąc udział w pokazach ratownictwa medycznego.

W przedsięwzięciu wzięli również udział: Wielkopolskie Centrum Onkologii, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, Narodowy Fundusz Zdrowia, Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka, Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Uczestników „Białej Soboty” przed budynkiem Szpitala w Puszczykowie powitał Jan Grabkowski Starosta Poznański. W wydarzeniu udział wziął także Zygmunt Jeżewski Członek Zarządu Powiatu w Poznaniu.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 24 września 2016