MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Biblioteka z wyróżnieniem

sbp logo

„Kto nie chce szuka powodów. Kto chce szuka sposobów” – to motto pań pracujących w bibliotece szkolnej Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie, która otrzymała wyróżnienie w tradycyjnym konkursie pod nazwą Mistrz Promocji Czytelnictwa organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. – Jesteśmy przeszczęśliwe i pełne jeszcze większej motywacji do działania. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za każdą aktywność, bez Was nie byłoby tego wyróżnienia – napisały panie z biblioteki na stronie szkoły.

Sam konkurs ma na celu wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp. Pierwszą nagrodę za dokonania na rzecz upowszechnienia czytelnictwa w roku 2000 otrzymała Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu. Drugie miejsce w konkursie zajęła Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, a trzecie Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie. Jury postanowiło przyznać również kilka wyróżnień. I jedno z nich trafiło właśnie do placówki z Suchego Lasu.

– Chcemy podkreślić ogromne zaangażowanie bibliotek i bibliotekarzy w upowszechnianie czytelnictwa, szczególnie w tym tak szczególnym, i trudnym, roku 2020. Biblioteki i bibliotekarze stanęli przed nowymi wyzwaniami, dostosowując się do okoliczności i podejmując różnorodne działania, tak, aby zaspokoić oczekiwania i potrzeby czytelników w każdym wieku. Bibliotekarze sprostali tym oczekiwaniom – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

– Działania podejmowane przez biblioteki w tym trudnym okresie cechowała różnorodność, innowacyjność rozwiązań, kreatywność, ogromny zasięg oraz szerokie spektrum form zaoferowanych użytkownikom. Przyznanie w tym roku większej niż zazwyczaj liczbie bibliotek wyróżnień jest wyrazem uznania członków jury dla roli tych bibliotek w upowszechnianiu czytelnictwa w tym szczególnym czasie – poinformowali organizatorzy.

panie z biblioteki w suchym lesiefot. www.suchy-las.com/biblioteka

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 kwietnia 2021