Biblioteki zostały nagrodzone (06.04.2021)

epoznan logo

Jury konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2020 przyznało nagrody i wyróżnienia za dokonania na rzecz upowszechnienia czytelnictwa w roku 2020 . Pierwsza nagroda trafiła do poznańskiej Biblioteki Raczyńskich. Na drugim miejscu uplasowała się Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu natomiast trzecia nagroda trafiła do Biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie. Ponadto przyznano też wyróżnienia – jedno z nich trafiło do Biblioteki Szkolnej, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie.

Chcemy podkreślić ogromne zaangażowanie bibliotek i bibliotekarzy w upowszechnianie czytelnictwa, szczególnie w tym tak szczególnym, i trudnym, roku 2020 – czytamy w uzasadnieniu. – Biblioteki i Bibliotekarze stanęli przed nowymi wyzwaniami, dostosowując się do okoliczności i podejmując różnorodne działania, tak, aby zaspokoić oczekiwania i potrzeby czytelników / użytkowników w każdym wieku. Bibliotekarze sprostali tym oczekiwaniom. Działania podejmowane przez biblioteki w tym trudnym okresie cechowała różnorodność, innowacyjność rozwiązań, kreatywność, ogromny zasięg oraz szerokie spektrum form zaoferowanych użytkownikom – dodają organizatorzy konkursu. Przyznanie w tym roku większej niż zazwyczaj liczbie bibliotek wyróżnień jest wyrazem uznania członków jury dla roli tych bibliotek w upowszechnianiu czytelnictwa w tym szczególnym czasie – kończą.

Mistrz Promocji Czytelnictwa to konkurs, w którym nagradzane są biblioteki za działania wspierające rozwój czytelnictwa. Konkurs ma za zadanie wyróżniać “najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp.

epoznan.pl

Opublikowano: 6 kwietnia 2021