Biegacz wygrał w M. Goślinie

W ostatnią sobotę stycznia redakcja dwutygodnika “Murowana Prawda”, ukazującego się w gminie Murowana Goślina, podsumowała 18. plebiscyt na “Goślińskiego sportowca 2017 roku”. Patronat honorowy nad imprezą, która odbyła się w Gościńcu “Winnica” w Sławicy, objął starosta poznański Jan Grabkowski. Jak w wywiadzie dla lokalnej telewizji wyraził się jeden z organizatorów balu, reprezentujący “Murowaną Prawdę” Piotr Borowicz, uhonorowanie sportowców gminy Murowana Goślina, było zarazem istotną promocją powiatu poznańskiego.

Tym bardziej, że plebiscyt okazał się rekordowy pod względem odzewu. Nadesłano na niego 686 kuponów, a na balu bawiło się 186 osób. Typy nadesłano nie tylko z gminy Murowana Goślina, ale także z okolicznych miejscowości, a nawet z Niemiec. Także rekord padł co do liczby zgłoszonych kandydatur do wyróżnienia. Było ich 61. Najwięcej punktów zebrał, drugi rok z rzędu, Marcin Mazurkiewicz uprawiający biegi długodystansowe. W czołowej piątce znaleźli się jeszcze w kolejności: Adrian Prymowicz (kolarstwo górskie), Martyna Ladorska (siatkówka), Longina Cholewińska (biegi) i Wiktoria Wasielewska (jeździectwo).

Tekst i zdjęcia: Maria Borowicz

Opublikowano: 31 stycznia 2018