MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< październik 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Koronawirus

Bilardziści już grają w lidze

Akademia Bilardowa Rokietnica

Bilardziści oraz snookerzyści wrócili do stołów. I to zarówno w Polsce jak i w Europie. Sygnałem do powrotu był turniej Snooker Championship League, który przez blisko dwa tygodnie, po kilka godzin dziennie, można było śledzić na żywo na antenie Eurosportu. Teraz do gry wracają także bilardowe rozgrywki krajowe. Już w miniony weekend odbyły się pierwsze kolejki II ligi, w której występuje drugi zespół Akademii Bilardowej Rokietnica. 

– Nasza drużyna debiutowała meczami na wyjeździe z Zakręcona Bilą II Poznań. W tym sezonie gramy w nowym, bardzo młodym składzie: Radosław Lorych (kapitan), Mikołaj Łukaszkiewicz, Mateusz Cholewiński i Julia Tarka – czytamy na stronie Akademii. Ten młody zespół na inaugurację musiał uznać wyższość rywali, przegrywając 1:2 oraz 0:3. Wyniki II ligi są dostępne TUTAJ.

Akademia Bilardowa Rokietnica IIDrugi zespół Akademii Bilardowej z Rokietnicy gra w II lidze…

Już w najbliższy piątek do walki o punkty wrócą także zawodnicy pierwszego zespołu, którzy jest beniaminkiem Ekstraklasy Bilardowej. – Gra na tym poziomie rozgrywkowym jest dla naszej drużyny sporym wyzwaniem – przyznaje Radosław Babica, niekwestionowany lider zespołu i jednocześnie szef Akademii.  Oprócz niego, barw ekipy z Rokietnicy bronią Michał Potysz, Arkadiusz Brzękowski, Adam Stankiewicz, Cezary Jarosz i Andrzej Barski.

Zawodnicy z powiatu poznańskiego jeszcze przed pandemią koronawirusa zdążyli rozegrać trzy spotkania wygrywając jedno z nich, z Hulakula Warszawa. To zwycięstwo na ten moment daje naszej drużynie piąte miejsce w 9-zespołowej lidze. Najbliższa, tak jak i ta wcześniejsza, sesja Ekstraklasy Bilardowej odbędzie się w Kielcach. – Ekstraklasa gra nietypowo. Wszystkie osiem drużyn zjeżdżają się w jedno miejsce i tam ze sobą rywalizują – wyjaśnia Radosław Babica.

Plan naszych bilardzistów na najbliższy weekend w Hotelu Tęczowy Młyn, bo to właśnie tam rozgrywane będą wszystkie pojedynki, przedstawia się następująco: w piątek o godz. 10.00 Akademia zmierzy się z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, a w sobotę o godz. 17.15 ich rywalem będzie Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew. Obie ekipy, po inauguracyjnej sesji, są nieco wyżej notowane od beniaminka z powiatu poznańskiego. Jest więc o co grać…

Akademia w tej sesji Ekstraklasy Bilardowej zagra tylko dwa mecze. W niedzielę zespół z Rokietnicy będzie pauzować. Co warte podkreślenia wszystkie mecze tej klasy rozgrywkowej można oglądać na żywo w internecie. Skróty z każdego spotkania prezentuje także stacja telewizyjna Sport Klub. Wyniki Ekstraklasy można znaleźć TUTAJ.

Akademia Bilardowa Rokietnica …a pierwszy w Ekstraklasie (fot. Akademia Bilardowa Facebook)

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 czerwca 2020