MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZapowiedzi

Blues poniesie się…

Niewątpliwie wyraźnie i na sporą odległość, za sprawą dość obszernej tafli Jeziora Lusowskiego. Po drodze, staraniami utalentowanych artystów, porwie publikę. Będziesz wśród niej? BLusowo 2024 już wkrótce! – BLusowo powraca na świeże powietrze! Po krótkiej przerwie znów będziemy mogli cieszyć się nie tylko bluesowymi dźwiękami, ale i bezpośrednim widokiem na cudowną zieleń i Jezioro Lusowskie. Spotykamy się 13 lipca – wstęp wolny – tym razem na plaży przy Leśnym Zakątku – czytamy na oficjalnym profilu Festiwalu na Facebooku.

Kogo zobaczymy na scenie? Grający od 20 lat, dwukrotnie występujący na poprzednich edycjach Festiwalu zespół Blues Drawers. Będzie i Boogie Chilli, powstała w Poznaniu formacja przeplatająca improwizację i eksperymenty z klasyką gatunku. Utwory przez nich grane za każdym razem brzmią inaczej, szykować się więc możesz na muzyczną niespodziankę. A nie skończą się na tym muzyczne doznania. Podczas Festiwalu wystąpi również Shakin’ Dudi w składzie Irek Dudek, Grzegorz Kapołka, Tomasz Pala, Bartek Stuchlik, Łukasz Sosna i Arkadiusz Skolik. Na sto procent na żywo, z nutą swingu.

Zainteresowanie rośnie? O to, by nie zmalało zadba RITA PAX w składzie: Paulina Przybysz, Kasia Piszek, Piotr Zalewski, Paweł Zalewski i Jerzy Markuszewski. W ich twórczości nie brakuje inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych przez nowoczesną wrażliwość. Z entuzjazmem w social mediach przyjęto również ogłoszenie występu Joanny Pilarskiej, która wraz zespołem poprowadzi jam session, wieńczące tegoroczną edycję Festiwalu. Artystka zasiądzie również – obok Roberta Kordylewskiego, Mariusza Kwaśniewskiego i Kariny Białej – w jury oceniającym finałowe występy konkursu.

Przypomnijmy, finaliści powalczą o Grand Prix Festiwalu, zaproszenie na kolejną edycję i nagrodę w wysokości 4500 zł. Wedle zapowiedzi organizatorów i młodszym będzie się podobało – BLusowo, jako festiwal dla całych rodzin otworzy strefę dla dzieci. Dzień w Lusowie? Na BLusowie! W poszukiwaniu szczegółów warto zajrzeć na oficjalne social media Festiwalu, wkrótce aktywowaną stronę internetową oraz stronę www.goksezam.pl. Festiwal zaplanowano na 13 lipca.

Autor: MK

plakat

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 czerwca 2024