Bobry ze srebrnym medalem

Dopiewo już po raz drugi był gospodarzem młodzieżowych halowych mistrzostw Polski we frisbee. W hali sportowej miejscowej Szkoły Podstawowej o medale walczyło sześć najlepszych drużyn w kraju. W tym gronie nie zabrakło Young Brave Beavers z Dopiewa. – Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. My rywalizowaliśmy z Flow Junior White z Wrocławia oraz Mad Hatters z Płocka. W tym towarzystwie zajęliśmy drugie miejsce, za ekipą ze stolicy Dolnego Śląska – opisuje Michał Juskowiak trener drużyny z powiatu poznańskiego.

Zespół z Wrocławia i młodzież z Dopiewa zmierzyli się także w wielkim finale. – Mecz był bardzo zacięty, ale ostatecznie zakończył się dwupunktową wygraną rywali, którzy w ubiegłym roku zostali także młodzieżowymi mistrzami Polski na trawie – dodaje Michał Juskowiak. Young Brave Beavers zdobyli srebrne medale. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy South Spark z Rybnika. Nagrodę Spirit of the Game, najważniejszą w tym sporcie, oceniającą ducha gry, podobnie jak przed rokiem zdobyła drużyna 71 Wratislavia Wrocław. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Małgorzatę Maćkowską z Young Brave Beavers, a tytuł najlepszego zawodnika zdobył Daniel Błach z mistrzowskiej drużyny. Organizatorami młodzieżowych halowych mistrzostw Polski byli Fundacja Brave Beavers oraz Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate.

Wyniki: 1. KS AZS AWF Flow Junior White Wrocław, 2. Young Brave Beavers Dopiewo, 3. South Spark Rybnik, 4. Mad Hatters Płock, 5. KS AZS AWF Flow Junior Blue Wrocław, 6. 71 Wratislavia Wrocław.

Zdjęcia: Kacper Krzemiński

Opublikowano: 14 marca 2018